Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Misyjne kolędowanie

Kategoria:

Udział w akcji charytatywnej kolędowania misyjnego uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3  Im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej- Skoczykach na rzecz dzieci w Amazonii.

Kolędnicy Misyjni corocznie włączają się w przedsięwzięcie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD), spiesząc z materialną i duchową pomocą swym rówieśnikom w krajach misyjnych, w tym roku małym mieszkańcom Amazonii.

Zwyczaj misyjnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia, w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej na Orawie - w Skoczykach ma kilkulenią tradycję.

Attachments:
Download this file (ZDJ - str. 1 - SP3 - KOL MIS.doc)Zdjęcia[ ]1851 kB
Download this file (ZDJ - str. 2 - SP3 - KOL MIS.doc)Zdjęcia c.d[ ]2362 kB
Czytaj więcej...

Wycieczka do Małpiego Gaju

Kategoria:

Sala zabaw „Małpi Gaj” w Nowym Targu to idealne miejsce dla naszych najmłodszych uczniów, dlatego 25.09.2019 r.  właśnie tam, wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły dzieci z klas  0 i 1 na wycieczkę.

Wiele radości i uśmiechu towarzyszyło dzieciom podczas wspólnych zabaw.

Zobaczcie sami…

Czytaj więcej...

Śladami Św. Stanisława Kostki

Kategoria:

 W dniach 21 -25 maja 2019 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wraz z rodzicami i swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce szkolnej Śladami św. Stanisława Kostki, Patrona naszej szkoły,trasą przez Płock-Przasnysz-Rostków-Toruń-Gietrzwałd i do Wilna.Wycieczkę zorganizowali i patronowali: dyrektor szkoły Krzysztof Wziątek oraz ks. Krzysztof Korba.Celem naszej podróży było poznanie miejsc związanych z dzieciństwem i młodością, w których wzrastał w głębokim życiu religijnym św.Stanisław Kostka, a także wypełniała się prorocka misja św. SiostryFaustyny Kowalskiej.

Czytaj więcej...