Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wyjazd do Wypasionej Doliny

Kategoria:

W dniu 22 czerwca uczniowie z klas III-VI pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Spyrki, p. Anety Blaszkiewicz i p. Wojciecha Kucka wzięli udział w krótkiej wycieczce do Wypasionej Doliny. Po dotarciu na miejsce, dzieci czekało trudne wyzwanie, ponieważ główną atrakcją był park linowy. Uczniowie mieli sporo odwagi decydując się na ten wyjazd, ponieważ trasy na które się zdecydowali, nie należały do najłatwiejszych. Wszyscy dzielnie i bardzo sprawnie pokonywali kolejne przeszkody na wybranym przez siebie poziomie trudności. Również nasi opiekunowie zdecydowali się na przejście średniej trasy - oczywiście ukończyli ją w całości. Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom sporej odwagi.

 

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1uEFd1b9sJvC24nL66RF631OBWiSEe0ns?usp=sharing

Wycieczka do Krakowa

Kategoria:

 

Dnia 12 maja  2022 r. uczniowie klas I-III  z wychowawcami i opiekunami  brali udział w wycieczce do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

          Pierwszym etapem wyprawy był Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie, gdzie zapoznali się z tajnikami różnych dziedzin  nauk. Zobaczyli wiele urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki, mechaniki, hydrostatyki, magnetyzmu. Dzieci poznały prawo fizyki związane z oddziaływaniem siły (huśtawki), równowagi (równoważnie, trampoliny) czy działaniem wody (turbiny wodne). Uczniowie  w Ogrodzie Doświadczeń znakomicie się bawili. Skakali na trampolinach, huśtali się na huśtawkach, popychali wahadła, chodzili po pochylni, oglądali busole, peryskopy, kamertony, gigantyczne kalejdoskopy, dzwony rurowe, równowagę, wir wodny, wirujący krater i wprawiały w ruch kołyskę Newtona. Dla każdego było to ciekawe doświadczenie. Mieli okazję eksperymentować,  doświadczać,  uczyć się,  a przede wszystkim – fantastycznie się bawić.

           Kolejnym etapem podróży była wizyta w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Wycieczkowicze wzięli udział w  zajęciach edukacyjnych:  ŚCIEŻKA PASAŻERA I TARAS WIDOKOWY, co pozwoliło im przybliżyć tajemnice podróżowania. Dowiedzieli się również, kto pracuje na lotnisku i czy zwierzęta mogą podróżować samolotami. Następnie dzieci mogły się wcielić w rolę pasażerów samolotu, nadać bagaż, odebrać kartę pokładową i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Ostatnim etapem wycieczki było przejście na prawdziwy terminal i na taras widokowy, gdzie oglądaliśmy starty i lądowania samolotów, obsługę samolotów przez służby techniczne lotniska. Wycieczka była bardzo ciekawa, chociaż niektórzy odczuwali niedosyt z powodu tego, że nie  polecieliśmy samolotem.

    Ostatnim punktem wycieczki były Łagiewniki, a dokładnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam też zjedli pyszny obiad, a następnie udali się  do Kaplicy klasztornej pw. św. Józefa, w której znajduje się  obraz Jezusa Miłosiernego i trumna z relikwiami św. Siostry Faustyny, gdzie również uczestniczyli we  Mszy Świętej.

Na zakończenie były wspólne zdjęcia  i zakup pamiątek.

    Po dniu pełnym wrażeń i bogatych doświadczeń, szczęśliwi wróciliśmy do domów.

     Podróżowaliśmy   z  Biurem Beskidy Travel.

                                                                                                        E.R.

 

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1q3OX-3hbjkVgyVsRrPo26xSAU5x-eC8j?usp=sharing

Wycieczka klas VII i VIII do Wadowic i Muzeum Auschwitz - Birkenau

Kategoria:

            W dniu 11 kwietnia 2022 r. odbyła się jednodniowa wycieczka klas VII-VIII do Wadowic oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

            Uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej nr 3 im Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej ok. godziny 7.00 wyjechali do Wadowic – rodzinnej miejscowości św. Jana Pawła II. Zaczęli zwiedzanie od przejażdżki ulicami miasta, podczas której zobaczyli m.in. szkołę, w której uczył się Karol Wojtyła – przyszły papież Polak. Następnie przeszli do „Muzeum - Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II”. Kolejno udali  się do kościoła Ofiarowania NMP, w którym stoi chrzcielnica, gdzie ochrzczony był Karol Wojtyła. Następnie był  czas na zjedzenie pysznej papieskiej kremówki.

            W dalszym punkcie programu wycieczki uczestnicy udali się w stronę Oświęcimia. Na początku zwiedzali teren obozu Auschwitz. Przewodnicy oprowadzali uczniów po blokach obozowych i zaprowadzili pod ścianę śmierci. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć ubrania i przedmioty codziennego użytku więźniów, które do dziś są niemymi świadkami trgicznych losów kilku milionów zamordowanych niewinnych ludzi. Następnie uczniowie i nauczyciele pojechali autokarem do Birkenau. Zwiedzili baraki, w których w nieludzkich warunkach mieszkali więźniowie. Uczniowie obejrzeli pozostałości po komorach gazowych i piecach krematoryjnych.

 Po kilku  godzinach zwiedzania uczestnicy wrócili do autokaru i ruszyli w stronę Lipnicy Wielkiej.

            Wycieczka była bardzo udana. Przybliżyła wszystkim postać wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Ukazała też tragiczne losy ludzi niewinnie skazanych i bestialsko zamordowanych  przez Niemców  w  obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau w czasie II wojny światowej.

                                                                                                Barbara Huzior

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Kategoria:

W dniu 5 października 2021 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach projektu ,,Odkrywam Małopolskę’’ realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej nr 3 im Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej wczesnym rankiem ok. godziny 6.30 wyjechali do Ojcowa. Wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie od Maczugi Herkulesa, później Zamek w Pieskowej Skale, gdzie spacerowaliśmy po dziedzińcu. Następnie przeszliśmy w stronę Groty Łokietka, po drodze zobaczyliśmy także ruiny zamku. W drodze powrotnej udaliśmy się Doliną Prądnika do Źródełka Miłości. Wstąpiliśmy również do Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego. Park Ojcowski zachwycił nas pięknymi kolorami jesiennymi. Dzięki tej wycieczce dowiedzieliśmy się dużo o ciekawych miejscach oraz historii np. jak powstała nazwa Zamku w Pieskowej Skale.

Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy późną godziną do Lipnicy Wielkiej.

                                                                                                        Amelia Michalak (kl. VII) 

                                                                                                        Martyna Lichosyt (kl. VII)

 

Link do galerii online: https://drive.google.com/drive/folders/1nr7y3LHJcmMjSx8HIrO6JNZto3v6qFWG?usp=sharing 

Wycieczki szkolne w czerwcu

Kategoria:
 
Klasy 0-III
Dnia 9.06.2021r odbyła się wycieczka klas młodszych do Krakowa, plan wycieczki był następujący:
1. Tyniec - zwiedzanie klasztoru i udział w warsztatach, zakup pamiątek
2. ZOO w Krakowie
 
Klasy IV-VIII
W dniu 14.06.2021r klasy starsze były na wycieczce w Krynicy-Zdrój:
1. Spacer w koronach drzew - wieża widokowa, ścieżka edukacyjna
2. Zwiedzanie Krynicy-Zdrój oraz pijalni wody mineralnej
3. Wyjazd gondolą na Jaworzynę Krynicką.
 
Zdjęcia z wycieczek po wejściu w artykuł.
Czytaj więcej...