Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI –WOLONTARIATU

,,Dobre słowa nie kosztują dużo,
choć czynią wiele dobrego”.
 
 
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI –WOLONTARIATU
 
 
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, a 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole połączyliśmy te dwa dni w jeden i 7 grudnia odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie z klasy III, V, VI i VII pod kierunkiem pani Agaty Barszcz przedstawili piękny program słowno-muzyczny na temat życzliwości oraz scenki zawierające morał:
„Pamiętajcie, aby zawsze być uprzejmym, empatycznym i grzecznym, a na pewno spotka was nagroda”.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy. Wcześniej wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia na temat ŻYCZLIWOŚCI, IDEI WOLONTARIATU.
 
 
Kolejną atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do każdej osoby z klasy i innej wybranej. W Dniu Życzliwości wszystkie kartki, złożone wcześniej do pudełka, wolontariuszki z klasy VI przekazały adresatom. Liściki sprawiały wiele uśmiechu i radości.
W tym dniu rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III na temat „Życzliwość na co dzień”, który wygrał Kacper Fitak, a nagrodą był bilet do kina.
Każdy wolontariusz otrzymał podkoszulkę, którą będzie dumnie nosił reprezentując Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej. Fundatorem koszulek był Pan Zbigniew Smreczak „Geodezja” oraz Pan Eugeniusz Węgrzyn „Drwal”, za co im ogromnie dziękujemy.
 
Bądźmy życzliwi na co dzień!!!