Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Akcja „Góra Grosza"

Akcja „Góra Grosza"

      W naszej szkole była prowadzona akcja charytatywna „Góra grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom,
że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc. Zebrane pieniądze trafią do dzieci z domów dziecka i z rodzin zastępczych. W akcji „Góra Grosza” uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Łącznie zebrano 517 zł.

      Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim za udział i ogromne zaangażowanie.

Czytaj więcej...

ODWIEDZINY

ODWIEDZINY

 

Jeszcze przed świętami opiekun wolontariatu udał się do pani Krysi, aby wręczyć jej własnoręcznie wykonany stroik i prezent świąteczny. Był to czas rozmowy, wspomnień i śpiewania kolęd.

 

SPOTKANIE PRZEDŚWIATECZNE U OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

SPOTKANIE PRZEDŚWIATECZNE U OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 
 
Dnia 21 grudnia Św. Mikołaj w asyście swoich pomocników-Szkolnego Koła Wolontariatu wybrał się do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Jabłonce ''BARKA'' . Wręczył podopiecznym ŚDS i OREW paczki zebrane przez całą społeczność szkolną w ramach akcji
„I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Wielka radość, uśmiech, zadowolenie gościł na ustach dzieci
i dorosłych niepełnosprawnych. Wspólnie zostały zaśpiewane kolędy i zrobione pamiątkowe zdjęcia.
Działania te były wykonane z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazałe serce i wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci.
Szkoła Podstawowa Nr 3 włączyła się tym samym w ogólnopolski projekt MEN „Razem na Święta”.
 

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM”

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM”
 
Hasło to wzywało i mobilizowało uczniów do pomocy osobom niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jabłonce „Barka”. Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło zbiórkę słodyczy, maskotek, gier, zabawek oraz przyborów szkolnych. Uczennice Aleksandra Kocur, Faustyna Węgrzyn i Izabela Dunaj wraz z opiekunem wykonały 50 paczek świątecznych.
 
 
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
 

Świąteczne kartki dobroczynne

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej „ Świąteczne kartki dobroczynne” organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda, która wspiera osoby chore i niepełnosprawne. Uczniowie mogli zakupić piękne kartki świąteczne i pomóc tym samym osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Rozprowadzaniem kartek zajęły się Magdalena Żurek, Izabela Dunaj, Aleksandra Kocur i Barbara Huzior. Zebraną kwotę w wysokości 77,50zł zostały przelane na konto instytucji.

 

Dziękujemy

Czytaj więcej...