Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Zbiórka makulatury i nakrętek

Przez cały rok szkolny trwała zbiórka makulatury. Jej celem było zachęcenie do selektywnego zbierania surowców wtórnych i dbania o środowisko naturalne. Natomiast zbiórka plastikowych nakrętek była przeznaczona na rzecz misji w Kenii m.in. dożywianie dzieci, zakup zbiorników na wodę. Uczniowie wykazali się postawą godną naśladowania. Podczas zbiórki rywalizowali w rankingu indywidualnym.

Czytaj więcej...

„Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne” wspierającej podopiecznych Fundacji Sursum Corda. Uczennice klasy VII podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych rozprowadzały wśród uczniów kartki wielkanocne. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się  w organizowaną akcję, a zebrane pieniądze zostały przekazane na bardzo szczytny cel, którym było dofinansowanie leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

WOLONTARIUSZE W AKCJI

Już po raz kolejny przed świętami pomagamy osobie starszej i chorej w przedświątecznych porządkach. Tym razem do Pani Krysi pod opieką pani Agaty Barszcz wybrali się Patrycja Kocur, Małgorzata Kramarz, Dominika Wątorczyk, Natalia Lichosyt i Oliwia Barszcz. Wolontariusze wręczyli również paczkę wielkanocną i złożyli życzenia świąteczne.

                                                                                                                               mgr  A. Barszcz

Czytaj więcej...

PACZKI WIELKANOCNE

W dniach od 25 marca do 5 kwietnia Szkole Koło Wolontariatu ogłosił zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Zbierano artykuły spożywcze takie jak cukier, mąka, ryż, groch, kukurydza, fasola, makaron, kawa, olej, przyprawy, kasza, sól i inne. Dary te zostały rozwiezione przed świętami przez opiekunów. Osoby obdarowane były zaskoczone i ogromnie wzruszone.

Dziękujemy darczyńcom  za okazanie ogromnego serca.

                                                                                                                                   mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...