Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Sztafetowe Biegi Przełajowe - etap wojewódzki

Kategoria:

W czwartek 07.10.2021 odbyła się kolejna edycja sztafetowych biegów przełajowych. Tym razem na lotnisku miejskim w Nowym Targu rywalizowały najlepsze drużyny z województwa małopolskiego. Nasza sześcioosobowa sztafeta brała udział w Igrzyskach Młodzieży (dziewczęta roczniki 2007-2008). W tej kategorii rywalizowało aż 16 sztafet, a naszą szkołę po raz drugi reprezentowały: Kulawiak Joanna, Łowas Karolina, Smreczak Oliwia, Łowas Julia, Pniaczek Nikola oraz Stanosz Nikola. 

Poziom zawodów był zdecydowanie wyższy niż w poprzednim etapie.  Nasza drużyna po bardzo ciekawej i zaciętej rywalizacji, zakończyła bieg na 4 miejscu, natomiast miejsca na podium zajęły: SP91 Kraków (m. Kraków), ZSMS Zakopane (tatrzański), SP2 Dobczyce (myślenicki).

 

 

W galerii pełne wyniki oraz kilka zdjęć z zawodów.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

 

Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe - etap powiatowy

Kategoria:

W dniu dzisiejszym (01.10.2021r) na lotnisku miejskim w Nowym Targu zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dwie sześcioosobowe dziewczęce drużyny.

W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2009 i młodsi) wystartowały: Kocur Aleksandra, Wójciak Gabriela, Fitak Weronika, Lichosyt Zuzanna, Kobroń Magdalena, Dunaj Izabela. Każda z dziewcząt miała do przebiegnięcia pętlę o długości 800m. Nasze uczennice zajęły 7 miejsce w tym biegu.

W Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2007-2008) wystartowały: Kulawiak Joanna, Łowas Karolina, Smreczak Oliwia, Pniaczek Nikola, Łowas Julia, Stanosz Nikola. W tej kategori dziewczęta biegały okrążenie około 1000m. Uczennice naszej szkoły od początku do końca rywalizacji biegły na 1 miejscu. Pewne zwycięstwo dało nam awans do kolejnego etapu tych zawodów.

W etapie wojewódzkim jako jedyni będziemy reprezentować powiat nowotarski, a zarazem naszą szkołę. Zawody te, odbędą się już 7 października w tym samym miejscu - na lotnisku w Nowym Targu.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów, serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a drużynie, która awansowała życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Czytaj więcej...