Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Kartki dobroczynne

logo„ Świąteczne kartki dobroczynne”                

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny już  wzięli udział w akcji charytatywnej „ Świąteczne kartki dobroczynne” organizowanej przez Fundację Sursum Corda, która wspiera osoby chore i niepełnosprawne. Uczniowie mogli zakupić piękne kartki świąteczne i pomóc tym samym osobom, które  znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Ewelina Palenik, a rozprowadzaniem kartek wśród pozostałych uczniów zajęły się Małgorzata Kramarz i Natalia Lichosyt z klasy VI.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE PRZEDŚWIATECZNE U OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

logoDnia 20 grudnia Św. Mikołaj (rodzic)  w asyście swoich pomocników-Szkolnego Koła Wolontariatu  wybrał się do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jabłonce Tam też zostały rozdane wszystkie zebrane prezenty. Wielka radość, uśmiech, zadowolenie gościł na ustach dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Wspólnie zostały zaśpiewane kolędy i zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej...

POMOC OSOBIE CHOREJ I STARSZEJ W PRZEDŚWIĄTECZNYCH PORZĄDKACH

logoDnia 20 grudnia Zuzanna Wójciak, Jakub Chlebek i  Anna Leśniewska pod opieką  Pani Agaty Barszcz udali się do osoby chorej i starszej, aby pomóc jej w przedświątecznych porządkach. Z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Podczas sprzątania umilali czas Pani Krystynie rozmową. Uśmiech i radość gościł na twarzach wszystkich osób.

Czytaj więcej...

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

    logo Hasło to wzywało i mobilizowało uczniów Szkoły Podstawowej nr 3  do pomocy osobom niepełnosprawnym z „Barki” w Jabłonce. Szkolny wolontariat ogłosił zbiórkę słodyczy, zabawek oraz przyborów szkolnych dla tych dzieci. W ramach akcji zebrano 4 pudła podarków.

Czytaj więcej...