Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. Stanisława Kostki

ŚLUBUJĘ…

Październik to czas ślubowań pierwszych klas. Tak też i było w naszej szkole, gdzie w dniu  26 października pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów tej  szkoły.

Sam akt pasowania poprzedził ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów pod okiem  pani mgr Ewy Rószczki- wychowawcy klasy. Poważny  program z oddźwiękiem patriotycznym w roku 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości był swoistym sprawdzianem dojrzałości szkolnej naszych siedmiolatków.

Z dużym przejęciem uczniowie ślubowali "być dobrymi i uczciwymi, dbać         o dobre imię szkoły, przyrzekali szanować nauczycieli i rodziców, a nade wszystko ukochać swoją ojczyznę".  Po tak ważnym przyrzeczeniu dyrektor szkoły mgr  Krzysztof Wziątek uroczystym aktem pasowania przyjął do społeczności szkolnej 12 pierwszoklasistów. Oficjalną część zakończyło wręczenie legitymacji szkolnych oraz pamiątkowych dyplomów.  W części nieoficjalnej uczniów czekała niespodzianka        w postaci drobnych upominków i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Było to prawdziwe święto szkoły, a dumni - nowo mianowani uczniowie, radośnie śpiewali:
” Posłuchajcie wszyscy goście,

My pierwszaki, tak radośnie-

Dziś śpiewamy , przyrzekamy,

Być uczniami, prymusami.”

Rodzice wraz z uczniami klasy pierwszej przekazali dla szkoły drzewko, które nazajutrz klasa pierwsza posadziła na placu szkolnym.

mgr  Ewa Rószczka

DSCN7430 Copy