Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„Bajka  do nauki języka angielskiego"

Kategoria:

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego nauczycielka języka angielskiego Pani Ewelina Palenik przeprowadziła w klasie IV innowację pedagogiczną zatytułowaną „Bajka kluczem do nauki języka angielskiego”. Założeniem przygotowanej innowacji było propagowanie wśród uczniów literatury anglojęzycznej w postaci książek, kreskówek, audiobooków, rozwijanie umiejętności językowych, słownictwa i gramatyki, a także zmotywowanie ich do nauki języka w sposób przyjemny i skuteczny zarazem.

Podczas zajęć dodatkowych odbywających się raz w tygodniu uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe słuchając lektora czytającego bajki w języku angielskim, oglądali krótkie bajki, samodzielnie streszczali ich fabułę, czytali krótkie teksty w j. angielskim i wzbogacali zasób słownictwa. Uwieńczeniem zrealizowanej innowacji było przedstawienie pt. „ Little Red Riding Hood” przygotowane przez grupę uczestniczącą w zajęciach dodatkowych. Uczniowie w płynny i naturalny sposób recytowali kwestie w języku angielskim, zaś bajkowy Czerowny Kapturek zaśpiewał piosenkę pt. „I am not alone”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 0-IV. Zostało ono bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone gromkimi brawami.

20190614 105839

20190614 110133

20190614 110316