Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Dzień Dziecka

Kategoria:

W środę 12 czerwca w naszej szkole odbył się przełożony w terminie dzień dziecka i sportu szkolnego. Od 9.00 do 12.00 uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych na terenie szkoły. Dla najmłodszych rada rodziców zorganizowała dmuchaną zjeżdżalnię, która była nieustannie oblegana przez dzieci. 

Dodatkowo dzieci mogły zajadać się pysznymi lodami oraz pić orzeźwiającą lemoniadę również przygotowaną przez rodziców.


Klasy 0-3 rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów. Uczestnicy musieli wykonać różne zadania na określonej trasie. Najlepsza w tych zawodach okazała się klasa 2 która uzyskała 12 pkt, drugie miejsce na podium zajęła klasa 3 (10pkt) oraz trzecie miejsce na podium uzyskała klasa 1 (7pkt). Klasa 0 została przydzielona do klas 1-3 i rywalizowała współpracując ze starszymi kolegami/koleżankami. 
Klasy 4-6 rywalizowały w piłkę nożną w rozgrywkach "każdy z kazdym". Dzięki temu wyłoniono najlepszą klasę w tej kategorii, a została nią klasa 6 wygrywając z młodszymi kolegami. Na zakończenie odbył się mecz klas 7 I 8 również w piłkę nożną. Zwyciężyła klasa 8 strzelając bramkę w ostatnich minutach spotkania.

W trakcie trwania rywalizacji uczniowie mieli do dyspozycji różnego rodzaju sprzęt sportowy, który chętnie wykorzystywali do gier i zabaw.
                                                                                                                                                                                   Wojciech Kucek