Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Kategoria:

W dniu 16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, sprawdzenie ich wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz  wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości j. angielskiego, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji z rówieśnikami z okolicznych miejscowości oraz rozwijania swoich zainteresowań.

             Do udziału w konkursie zaproszonych zostało 10 szkół z naszego regionu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i początkowo udział zgłosiło 30 uczestników. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas V-VIII ze szkół podstawowych z Orawki, Jabłonki, Chyżnego, Lipnicy Małej i Lipnicy Wielkiej. Arkusz konkursowy obejmował zagadnienia gramatyczno-leksykalne z języka angielskiego na poziomie egzaminu ósmoklasisty, zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość środków i funkcji językowych oraz wiedzę o Stanach Zjednoczonych. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień gramatyczno-leksykalnych i wiedzą o kulturze amerykańskiej.  Na miejscu pierwszym uplasowała się Paulina Szczerba ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lipnicy Małej, drugie miejsce zajęła Karolina Bartos ze Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Kiczorach, zaś miejsce III przypadło Jakubowi Klapisiowi ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu odwagi i  chęci poszerzania swojej wiedzy. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym!

Organizator konkursu: Ewelina Palenik

konkurs zdjęcie