Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

Kategoria:

30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia I w Polsce Konstytucji zwanej dzisiaj Konstytucją 3 Maja. Akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odsiewaniem hymnu państwowego.

Następnie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Wziątek, powitał wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli oraz  powiedział  kilka słów na temat dzisiejszej uroczystości. Dalej uczniowie klasy V- VII pod opieką pani A. Janowiak i pani A. Piórkowskiej zaprezentowali piękny program muzyczno -  słowny, w którym przypomniano jak ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Zwrócono również uwagę na treści patriotyczne i obywatelskie poprzez wskazanie jak dzisiaj być dobrym patriotą i Polakiem.  Akademię zakończono piękną piosenką pt.” Taki kraj”.                                   mgr inż. A.Janowiak

DSCN4682 Copy

DSCN4687 Copy

DSCN4690 Copy

DSCN4692 Copy

DSCN4694 Copy

DSCN4697 Copy