Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Konkurs czytelniczy

Kategoria:

W czwartek 14 marca w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego zorganizowany przez panią Ewelinę Palenik. Konkurs ten miał na celu  zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, jak również wzbudzenie  zainteresowania literaturą anglojęzyczną.

 Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczniów. Ostatecznie udział wzięło 13 osób. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 1 miesiąca przeczytać lekturę „The turn of the screw” w języku angielskim. Po upływie wyznaczonego czasu uczniowie przystąpili do konkursu. Zadania konkursowe obejmowały szczegółową znajomość treści przeczytanej lektury i zawierały zadania wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz, chronologiczne porządkowanie wydarzeń i inne. Najlepszą znajomością treści lektury wykazała się Małgorzata Pierwoła, uczennica klasy VIII, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce zdobyła Anna Kulawiak z klasy VI, a na miejscu III uplasowała się Weronika Wójciak z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs organizowany będzie również w kolejnych latach, dlatego już dzisiaj zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału  w przyszłym roku szkolnym!

20190314 1214171 Copy