Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Kategoria:
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W naszej szkole ten dzień odbył się 23 listopada. Wszyscy uczniowie ubrani w kolor niebieski z uwagą wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy II. Była prezentacja, wiersze, piosenki, a na lekcjach wychowawczych dzieci i młodzież pogłębiali wiedzę na temat swoich praw, uczyli się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.