Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Zdrowego Odżywiania

Kategoria:
16 listopada to dzień pełen wrażeń.
Odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania.
Na początek klasa O i II przygotowała śmieszne, zdrowe kanapki. Spośród nich wybrano najpiękniejsze. Jako nagrodę dzieci otrzymały miskę pełną zdrowych owoców. Następnie uczniowie z klas IV-VIII w swoich salach, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, wykonywali sałatki owocowe lub warzywne na konkurs miedzyklasowy. Swoją nagrodę – dzień luzu, zdobyła klasa VI.
Z kolei klasa I i III uczestniczyła w kulinarnych warsztatach prowadzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Wielkiej. Dzieci chętnie zaangażowały się w przygotowania potrawy. Założyły piękne fartuszki przyniesione przez Panie, obrały i pokroimy jabłka oraz mieszały poszczególne składniki. Ze smakiem zjadły wszystkie racuchy. Podsumowaniem tego dnia była prelekcja Pani dietetyk Barbary Pilch, która przedstawiła najważniejsze zasady zdrowego żywienia. Zwróciła uwagę, jakie należy wybierać produkty, a których unikać, ile co ma kalorii oraz na jakie zdrowe produkty można tworzyć zamienniki. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.