Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Narodowe Czytanie

Kategoria:

Dnia 9 września 2021r uczniowie kl. VIII naszej szkoły wzięli udział w 10. Edycji Narodowego Czytania, które od lat jest objęte Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wydarzenie to (zorganizowane przez Wójta Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnicy Wielkiej) odbyło się w Koczorach obok Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II.

W tym roku czytano z udziałem zaproszonych gości „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – tragifarsę krytykującą hipokryzję, zakłamanie i obłudę. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zachęcenie dzieci oraz młodzież do czytania wybitnych dzieł narodowych.