Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Nie pal przy mnie, proszę!

Kategoria:
NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ
W naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
Program był realizowany na pięciu zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:
1) CO TO JEST ZDROWIE?
2) OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
3) CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
4) CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?
5) NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!
Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez cały czas. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy programu „Nie pal przy mnie, proszę”.
Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci – chętnie wykonywały polecenia i zadania. Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
W realizacji programu bardzo aktywnie uczestniczyli wychowawcy poszczególnych klas. Podsumowaniem programu był konkurs wiedzy profilaktycznej, który dostarczył dużo pozytywnych emocji.
 
  • 13.05.2021
  • 13.05.2021
  • 13.05.2021
  • 13.05.2021
  • 13.05.2021
  • 13.05.2021