Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Spotkanie z OSP

Kategoria:
Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów dnia 04 maja 2021 r. do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka, rozmowa dotycząca bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobieganie powstawaniu pożarów – w szkole, w domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Wszyscy uczniowie byli uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się posiadaną wiedzą; nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m. in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.
Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom za poświęcony nam czas, oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom.
 
  • 04.05.2021
  • 04.05.2021
  • 04.05.2021
  • 04.05.2021
  • 04.05.2021
  • 04.05.2021