Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

KONKURSY ŚWIĄTECZNE

Kategoria:

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach o tematyce świątecznej. Najpierw uczestniczyli w konkursie plastycznym objętym patronatem Kuratorium Oświaty (Delegatura Kuratorium Oświaty w Nowym Targu) pt. „Mikołajki” organizowanym przez OCK w Jabłonce i księdza proboszcza Grzegorza Łomzika z parafii Jabłonka-Bory. Uczniowie przygotowali piękne prace pt. „Dzieło świętego Mikołaja podejmowane w czasie pandemii”, które następnie przesłane zostały do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. Uczennice klasy IV Weronika Fitak i Zuzanna Lichosyt otrzymały wyróżnienie w tym konkursie i zostały nagrodzone pięknymi książkami o życiu Świętych. Kolejnym konkursem, tym razem na szczeblu gminnym, był XVIII Gminny Konkurs Szopek i Ozdób Bożonarodzeniowych. Również w tym konkursie uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością i niesamowitymi zdolnościami manulanymi. Pracowali samodzielnie jak również wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


Kategoria klas 0-3
Aleksandra Michalak – wyróżnienie (kl. II)


Kategoria klas IV-VI
I miejce – Barbara Huzior, Kamila Kramarz (kl. V, kl. IV)
II miejsce –Monika Bosak, Zuzanna Lichosyt, Magdalena Żurek, Szymon Wontorczyk, Martyna
Lichosyt, (kl. IV, V, VI)
III miejsce – Aleksandra Kocur, Agata Karaś (kl. V, IV)


Prace wspólne
I miejsce – Izabela Dunaj z tatą Ryszardem (kl. V)
II miejsce - Amelia i Kacper Michalak (kl. VI i IV)


Prace uczniów można podziwiać odwiedzając stronę internetową gminy pod podanym linkiem http://www.lipnicawielka.pl/index.php/kulturalne/item/2982-szopki2020