Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Kategoria:

8 LISTOPADA EUROPEJSKI DZIEŃ
ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

 

Nasza szkoła świętowała ten dzień poprzez zorganizowanie zajęć z uczniami klasy I, II i III z wykorzystaniem scenariusza „Śniadanie na szóstkę” z  Programu „Dobrze Jemy”. Wszyscy przynieśli do szkoły śniadaniówki pełne śmiesznych, zdrowych kanapek, które były wspólnie zjedzone jako drugie śniadanie.

Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje zbóż, kasz i płatków. Rozpoznawały swoimi zmysłami różne suszone owoce, jako dodatek do produktów zbożowych, co wzbudziło u nich wielki entuzjazm. Na koniec wykonały sok z wyciskanych jabłek. Zajęcia były pełne pozytywnych emocji.

Starsi uczniowie natomiast wykonali zabawne zwierzątka z owoców i warzyw w swoich domach. Wykazali się przy tym pomysłowością, kreatywnością. Finałem  było wspólne- rodzinne jedzenie tego „cudaka”.

A. Barszcz

 

 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia
 • Dzień zdrowego jedzenia