Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Pasowanie Klasy 1

Kategoria:

W środę 21 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Niestety, z uwagi na pandemię, pierwszy raz w historii szkoły w uroczystości tej nie mogli uczestniczyć goście i rodzice. Mimo tego nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani mgr Ewelina Palenik, która powitała wszystkich i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.W imieniu społeczności uczniowskiej powitała ich starsza koleżanka Małgorzata Kramarz.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie egzamin ze znajomości szkolnych zasad, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor mgr Ewelina Palenik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej.Każdy pierwszak otrzymał dyplom, naszywkę patriotyczną oraz legitymację szkolną. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie czekały na dzieci również upominki od nich.

Następnego dnia zgodnie z tradycją tej szkoły uczniowie klasy pierwszej wraz z panią dyrektor i wychowawczynią posadzili drzewko, które rodzice podarowali na ręce pani dyrektor w dniu ślubowania.

 

  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1
  • Pasowanie kl 1