Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża

Kategoria:

42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża.

16 października nasz szkoła uczciła 42. rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom postaci Wielkiego Papieża Polaka i Świętego, który „zmienił oblicze ziemi”. Służyły temu prezentacje multimedialne ukazujące najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły oraz jego zasługi dla Koscioła i świata, kiedy sprawował urząd papieża na Stolicy Piotrowej. Uczniowie klas starszych poznali również Papieża jako poetę, dzięki pięknej recytacji wybranych utworów zaprezentowanych przez uczniów kl. VI i VII. Klasa VIII przygotowała dekorację na korytarzu, która podkreślała rangę dnia oraz przypomniała uczniom o największym autorytecie naszych czasów. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty oraz napisali prośby do Świętego Jana Pawła II. Spotkanie z Papieżem odbyło się w klasach i było wyrazem naszej pamięci o tym niestrudzonym Pielgrzymie. Nasi uczniowie przyjęli testament Papieża zawarty w słowach skierowanych do młodych: „Musicie od Siebie wymagać nawet, gdyby inni od Was nie wymagali”.

Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Spyrka i Bogusława Wziątek.

 

  • 16.10.2020
  • 16.10.2020
  • 16.10.2020