Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Narodowe Czytanie

Kategoria:

Nasza szkoła przystąpiła do 9. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Parę Prezydencką, która w tym roku wybrała na tę okazję dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” .

            Ze względu na pandemię koronowirusa  wspólne czytanie zostało zorganizowane przez p. Bogusławę Wziątek oraz p. Małgorzatę Spyrkę w poszczególnych klasach (V, VI VII, VIII) w ramach lekcji języka polskiego.

            Uczniowie aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu, czytając wybrane fragmenty lektury. Podczas zajęć omówiono kwestie w nich poruszane, zwracając uwagę na ponadczasowe przesłanie całego utworu.

            Udział w akcji promował czytelnicze postawy wychowanków.