Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła…” (W. Szymborska)

Kategoria:

W myśl słów Wisławy Szymborskiej, co roku zachęcamy uczniów do spędzania czasu w sposób przyjemny i przynoszący mnóstwo satysfakcji. Dlatego też, 14 lutego  2020 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego organizowanego  przez panią Ewelinę Palenik. W tegorocznej edycji uczniowie zmierzyli się z lekturą „Heidi” autorstwa Jo Spyri.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczniów z klas V-VIII jednak ostatecznie do napisania testu przystąpiło 11 osób. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość postaci występujących w  powieści, przebiegu wydarzeń, a także bardziej złożonych struktur leksykalnych. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przeczytanej lektury i świetnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Najwięcej punktów uzyskał uczeń klasy VI, Maciej Wziątek, który zajął tym samym I miejsce, II miejsce przypadło uczniowi klasy V, Szymonowi Wontorczykowi, a na III miejscu znalazł się Konrad Machajda, uczeń klasy VIII. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów, a także  doceniamy zaangażowanie, wysiłek włożony w przygotowania do konkursu, jak również chęć poszerzania swojej wiedzy i rozwijania kompetencji językowych. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!

20200214 124145

20200214 130826