Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

WIZYTA POLICJANTÓW

Kategoria:

Dnia 27 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole policjantów. Młodsze klasy spotkały się z mł. asp. Pawłem Śmiechem z Komisariatu Policji w Jabłonce, który przybliżył podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Wspomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  

Natomiast starsze dzieci wysłuchały pogadanki mł. asp. Marzeny Kunat z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Nowym Targu dotyczącej odpowiedzialności nieletnich za demoralizację i czyny karalne orz cyberprzemocy, która w dzisiejszych czasach może dotknąć każdego z uczniów. Zwrócono również uwagę, że wszystko co napisze się w Internecie pozostaje tam na zawsze i nawet pojedyncze słowa, krótkie zwroty mogą innych bardzo zranić. Gość przedstawił konsekwencje wynikające z używania substancji zabronionych. Przestrzegła, że dopalacze, wszelkiego rodzaju narkotyki, alkohol czy e-papierosy to duże niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia młodego człowieka. Ważną informacją było również przypomnienie uczniom, iż nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym chroniony prawem.

W tym samym dniu odbyło się również szkolenie dla nauczycieli z profilaktyki uzależnień pod tytułem „Narko-Walizka”.

W pierwszej części wykładu pani aspirant zwróciła uwagę na: rodzaje uzależnień, przyczyny sięgania młodzieży po narkotyki oraz niepokojące zachowania u osób sięgających po nie. Następnie zaprezentowała atrapy substancji odurzających i środków psychoaktywnych. Nauczyciele dowiedzieli się jak wyglądają i ile kosztują poszczególne substancje uzależniające oraz poznali przyrządy służące do ich przechowywania i zażywania. Było to o tyle istotne, że w dzisiejszych czasach nawet niepozorna i ogólnodostępna piłka czy też atrapa np. baterii mogą służyć rozprowadzaniu tych groźnych dla zdrowia, a nawet życia substancji. Podczas spotkania pani aspirant zwróciła uwagę na niepokojące symptomy świadczące o tym, że dziecko mogło stać się ofiarą uzależnienia. Ponadto przedstawiła konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprzestrzenianiem substancji odurzających i środków psychoaktywnych oraz procedury postępowania w szkole.

                                                                                                              Agata Barszcz

20191127 105200

20191127 105406

20191127 105458

20191127 105524

20191127 105648

20191127 105707

20191127 133246