Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp3lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

II Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej

Kategoria:

9 listopada 2019 roku dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej zorganizowali „II Wieczornicę patriotyczną”, aby podobnie jak w poprzednim roku uczcić Narodowe Święto Niepodległości wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycili szkołę: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Andrzej Karkoszka wraz z małżonką, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych pani Marzena Michalak, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Jabłonka pani Maria Hrustek, radni z sołectwa Skoczyki: pani Małgorzata Karaś, pani Bronisława Kidoń i pan Eugeniusz Węgrzyn oraz długoletnia była Sekretarz Gminy Lipnica Wielka Danuta Paplarczyk. Organizatorzy mieli przyjemność gościć również księży naszej parafii: ks. proboszcza Jerzego Bargiela, ks. Damiana Obrała i ks. Michała Kwietnia oraz siostry albertynki na czele z przełożoną siostrą Maksymilianą Tyrałą. Przybyli również przyjaciele i sympatycy szkoły.

Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Krzysztof Wziątek, witając przybyłych gości, a następnie oddał głos uczniom szkoły, którzy przedstawili wzruszającą i przejmującą akademię poświęconą drodze Polski do niepodległości w 1918 roku oraz historii Powstania Warszawskiego z uwagi na 75 rocznicę jego wybuchu. W ten sposób organizatorzy pragnęli przybliżyć tę tragiczną kartę z dziejów narodu, która jest mało znana społeczeństwu. Pamięć o heroizmie i niezwykłym poświęceniu Powstańców powinna nieustannie przebijać się przez pancerz zobojętnienia i zakłamywania Prawdy o polskiej historii. Taką formę uczczenia Święta Niepodległości można uznać za jeden z wielu sposobów realizowania wychowania patriotycznego młodego pokolenia w naszej szkole, które stanowi priorytet dla dyrektora i nauczycieli, a wpisuje się w tegoroczny apel Małopolskiego Kuratora Oświaty na temat istoty dbania o tożsamość narodową.

Po akademii zaproszeni goście zabrali głos, podkreślając wagę uroczystości i wyrażając słowa uznania dla młodych aktorów oraz odpowiedzialnych nauczycieli za przygotowanie programu artystycznego. Zwrócili oni również uwagę na wartości BÓG, HONOR, OJCZYZNA, które były eksponowane podczas występu, a które są nieustannie atakowane w dzisiejszym świecie i tak bardzo potrzebują naszego odważnego zaangażowania w ich obronie.

Podczas wieczornicy nie zabrakło poczęstunku oraz ciepłej grochówki przy pięknie nakrytym i udekorowanym stole, który przygotowali rodzicie pod kierunkiem przewodniczącej rady rodziców Małgorzaty Karaś. W kolejnym punkcie programu rozpoczęło się wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni z okresu I i II wojny światowej, które zostało zainaugurowane przez chór szkolny. Uczniowie zaprezentowali utwory legionowe oraz powstańcze. Kamila Karkoszka ujęła wszystkich swoim oryginalnym i profesjonalnym wykonaniem piosenki pt. „Miasteczko Bełz”. Uroczystość uświetniły występem młode artystki zespołu Zokrzesz Lipnicy Małej. Przy akompaniamencie skrzypiec i kontrabasu przewodziły dalszemu śpiewaniu.

Wieczornica patriotyczna upłynęła w serdecznej i podniosłej atmosferze. Organizatorzy zebrali wiele ciepłych słów uznania i podziękowania za wspólne spotkanie, które dało okazję do wyrażenia patriotyzmu i przywiązania do tradycji narodowych. Nasze wspólne śpiewanie w Szkole Podstawowej nr 3 to hołd złożony tym, którzy dali nam piękny przykład umiłowania Ojczyzny ponad własne życie – podczas walki o odzyskanie niepodległości przed 1918 rokiem oraz w czasie Powstania Warszawskiego, które stało się próbą obrony wolności przed komunistycznym zniewoleniem, ale także symbolem zmagania Polaków w imię najwyższych wartości. Ta uroczystość była również wyrazem naszej wdzięczności
za dar niepodległości i pamięci o tym, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, i to od nas zależy jej trwanie.

                                                         Bogusława Wziątek

 • wieczornica_1
 • wieczornica_2
 • wieczornica_3
 • wieczornica_4
 • wieczornica_5
 • wieczornica_6
 • wieczornica_7
 • wieczornica_8
 • wieczornica_9
 • wieczornica_10
 • wieczornica_11
 • wieczornica_12
 • wieczornica_13
 • wieczornica_14
 • wieczornica_15
 • wieczornica_16
 • wieczornica_17
 • wieczornica_18
 • wieczornica_19
 • wieczornica_20
 • wieczornica_21
 • wieczornica_22
 • wieczornica_23
 • wieczornica_24
 • wieczornica_25
 • wieczornica_26
 • wieczornica_27
 • wieczornica_28
 • wieczornica_29
 • wieczornica_30
 • wieczornica_1
 • wieczornica_2
 • wieczornica_3
 • wieczornica_4
 • wieczornica_5
 • wieczornica_6
 • wieczornica_7
 • wieczornica_8
 • wieczornica_9
 • wieczornica_10
 • wieczornica_11
 • wieczornica_12
 • wieczornica_13
 • wieczornica_14
 • wieczornica_15
 • wieczornica_16
 • wieczornica_17
 • wieczornica_18
 • wieczornica_19
 • wieczornica_20
 • wieczornica_21
 • wieczornica_22
 • wieczornica_23
 • wieczornica_24
 • wieczornica_25
 • wieczornica_26
 • wieczornica_27
 • wieczornica_28
 • wieczornica_29
 • wieczornica_30
 • wieczornica_31
 • wieczornica_32
 • wieczornica_33
 • wieczornica_34
 • wieczornica_35
 • wieczornica_36
 • wieczornica_37
 • wieczornica_38
 • wieczornica_39
 • wieczornica_40
 • wieczornica_41
 • wieczornica_42
 • wieczornica_43
 • wieczornica_44
 • wieczornica_45
 • wieczornica_46
 • wieczornica_47
 • wieczornica_48
 • wieczornica_2
 • wieczornica_3
 • wieczornica_4
 • wieczornica_5
 • wieczornica_6
 • wieczornica_7
 • wieczornica_8
 • wieczornica_9
 • wieczornica_10
 • wieczornica_11
 • wieczornica_12
 • wieczornica_13
 • wieczornica_14
 • wieczornica_15
 • wieczornica_16
 • wieczornica_17
 • wieczornica_18
 • wieczornica_19
 • wieczornica_20
 • wieczornica_21
 • wieczornica_22
 • wieczornica_23
 • wieczornica_24
 • wieczornica_25
 • wieczornica_26
 • wieczornica_27
 • wieczornica_28
 • wieczornica_29
 • wieczornica_30
 • wieczornica_1