Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pożegnanie ósmoklasistów

Kategoria:

24 czerwca odbyło się pożegnanie ósmoklasistów z naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy VI. Dyrektor szkoły, pani Ewelina Palenik, pożegnała ósmoklasistów, pogratulowala im uzyskania tytułu absolwenta oraz życzyła pomyślności na dalszym etapie kształcenia.
Następnie rozdano nagrody: Weronice Wójciak i Dominice Wątorczyk za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a rodzicom tych uczennic listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

Wnuczek, wnuczka edukuje, babcia, dziadek się stosuje

Kategoria:

Uczniowie z klasy IV, V, VI ze Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w akcji organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji wraz z Kuratorium Oświaty w Krakowie "Wnuczek, wnuczka edukuje, babcia, dziadek się stosuje". Narysowali oni plakaty, w których informowali seniorów, by uważali na oszustów podających się za wnuczka, policjanta lub administratora.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy

Kategoria:

Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.

Czytaj więcej...

plac zabaw NIVEA

Kategoria:
Głosujemy na Szkołę Podstawową Nr 3 w Lipnicy Wielkiej Skoczykach w Konkursie Talentów Nivea 2020. Szkoła może wygrać plac zabaw. Codziennie jeden głos! Liczymy na Was!
Instrukcja do głosowania w konkursie Podwórko Talentów Nivea 2020.
Czytaj więcej...

100. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

Kategoria:

Dzisiaj, w 100. rocznicę Twoich urodzin, dziękujemy Ci Ojcze Święty Janie Pawle II, za dar Twojego życia, za to, co wniosłeś i nadal wnosisz do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Dziękujemy za Twoje słowa, które niejednokrotnie przynosiły nadzieję i były dla nas wskazówką, za inspiracje, które ciągle w nas wzbudzasz. Jesteśmy  wdzięczniza twój wysiłek i odwagę. Podziwiamy Cię za to, że dzieliłeś się z nami swoimi radościami, smutkiem oraz cierpieniem. Pokazałeś nam, że żyjąc w wierze i miłości możemy pokonać wszelkie trudności. Chcemy nadal kierować się Twoimi wskazówkami i poznawać otaczający nas świat i Boga codziennie na nowo.

Jan Paweł II cytat 2

#Pamiętamy

Kategoria:

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja klasa IV brała udział w akcji  #Pamiętamy , która polegała na wykonaniu własnoręcznie flagi Polski i wywieszeniu jej w domu w widocznym miejscu. Była to dobra lekcja patriotyzmu.

                                                                                                              A.Barszcz-wychowawca

Czytaj więcej...

Akcja ekologiczna 2020

Kategoria:

Z okazji Dnia Ziemi została ogłoszona akcja #czystaZiemia, która polegała na wymyśleniu i napisaniu haseł-rymowanek zachęcających do dbania o przyrodę. Młodsi natomiast mieli namalować plakat promujący to święto.

Uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Wysyłali zdjęcia ze swoimi pracami, pokazując tym samym, że zależy im na środowisku. Pomimo, iż są w domu to dalej są aktywni!. Gratulujemy!!!

                                                                                         A.Barszcz

Czytaj więcej...

Święto Chrztu Polski

Kategoria:

Dnia 14 kwietnia każdego roku obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Zachęcamy do uczczenia tego święta poprzez wywieszenie flag na swoich domach. Pokażmy jedność i patriotyzm.

Święto Chrztu Polski

KORONAWIRUS

Kategoria:

Rodzicu !

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od

12 marca – 25 marca br. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Nauczyciele przekazali uczniom materiały do samodzielnej nauki w domu. Możliwy jest kontakt z wychowawcami i nauczycielami przez Messengera, telefonicznie, przez dziennik internetowy Librus.
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu!

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Ucz się samodzielnie korzystając z udostępnionych przez nauczycieli materiałów.
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bieżące informacje i komunikaty

Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:

2 plakat KV

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kategoria:

2 marca w naszej szkole uczciliśmy pamięć Żołnierzy Niezłomnych, walczących po II wojnie światowej z opresyjnym systemem komunistycznym.

W poniedziałkowe przedpołudnie wszystkie klasy zgromadziły się na górnym korytarzu, gdzie pan Andrzej Habina opowiedział i zaprezentował historię bohaterskich Polaków, którzy od 1944 r. przeciwstawiali się sowietyzacji kraju i podporządkowaniu go ZSRR.

Czytaj więcej...

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła…” (W. Szymborska)

Kategoria:

W myśl słów Wisławy Szymborskiej, co roku zachęcamy uczniów do spędzania czasu w sposób przyjemny i przynoszący mnóstwo satysfakcji. Dlatego też, 14 lutego  2020 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego organizowanego  przez panią Ewelinę Palenik. W tegorocznej edycji uczniowie zmierzyli się z lekturą „Heidi” autorstwa Jo Spyri.

Czytaj więcej...

Szkolne Walentynki

Kategoria:

W dniu 14.02.2020 r w naszej szkole odbyły się szkolne walentynki. Wszyscy uczniowie byli ubrani na czerwono, co podkreślało znaczenie tego dnia. Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień pocztę walentynkową. Pudło na walentynki było wypełnione po brzegi. Wszystkie listy w których było mnóstwo miłych i ciepłych słów trafiły do dzieci i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Projekt matematyczny

Kategoria:

W I okresie roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy 8 brali udział w spotkaniach Koła Matematycznego, w ramach którego przygotowywali 2 matematyczne projekty edukacyjne.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu pt.  „Pracownia polonistyczna i matematyczno – fizyczna oraz zajęcia edukacyjne” we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy z programu „Działaj Lokalnie”.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Kategoria:

Dnia 21 stycznia w murach naszej szkoły zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uczniowie klas O-IV przygotowali dla nich program artystyczny, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.

Czytaj więcej...

SZKOLNA WIGILIA

Kategoria:

Bez tytułuBoże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. 20 grudnia
w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje.

Czytaj więcej...

Kolęda w szkole

Kategoria:

Czas po Świętach Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji to czas spotkań rodzin z duszpasterzem tzw. kolęda.  W szkole spędzamy sporo godzin, dlatego możemy śmiało stwierdzić, że szkoła to wielka rodzina.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!

Kategoria:

 

 Wesołych Świąt!

                Przesyłamy moc świątecznych życzeń, wielu szczęśliwych chwil oraz głębokich i niepowtarzalnych przeżyć płynących z tajemnicy betlejemskiego żłóbka. 

Niech Boże Dziecię obdarza wszelkim dobrem, miłością, optymizmem i siłą w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

 

1

Dyrektor, Nauczyciele i UczniowieSzkoły Podstawowej Nr 3 im Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej

 

WIZYTA POLICJANTÓW

Kategoria:

Dnia 27 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole policjantów. Młodsze klasy spotkały się z mł. asp. Pawłem Śmiechem z Komisariatu Policji w Jabłonce, który przybliżył podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Wspomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  

Czytaj więcej...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Kategoria:

Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. 

Z tej okazji 26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw przygotowanych przez Samorząd Szkolny.

Czytaj więcej...

Dzień Praw Dziecka

Kategoria:

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. Do dziś Konwencja jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka.

Czytaj więcej...

WOLNOŚCI BIJE DZWON!

Kategoria:

         Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to niezwykle ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki zorganizowała szereg działań upamiętniających 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Działania te są również związane z przystąpieniem szkoły do realizacji projektu
pod hasłem: „Pracownia polonistyczna i matematyczno-fizyczna oraz zajęcia edukacyjne” w ramach  współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy „Działaj Lokalnie”.

Czytaj więcej...

II Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej

Kategoria:

9 listopada 2019 roku dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej zorganizowali „II Wieczornicę patriotyczną”, aby podobnie jak w poprzednim roku uczcić Narodowe Święto Niepodległości wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycili szkołę: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Andrzej Karkoszka wraz z małżonką, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych pani Marzena Michalak, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Jabłonka pani Maria Hrustek, radni z sołectwa Skoczyki: pani Małgorzata Karaś, pani Bronisława Kidoń i pan Eugeniusz Węgrzyn oraz długoletnia była Sekretarz Gminy Lipnica Wielka Danuta Paplarczyk. Organizatorzy mieli przyjemność gościć również księży naszej parafii: ks. proboszcza Jerzego Bargiela, ks. Damiana Obrała i ks. Michała Kwietnia oraz siostry albertynki na czele z przełożoną siostrą Maksymilianą Tyrałą. Przybyli również przyjaciele i sympatycy szkoły.

Czytaj więcej...

Debata Oksfordzka - warsztaty

Kategoria:

Na czym polega Debata Oksfordzka? Jak skutecznie budować linię argumentacji? W jaki sposób prowadzić dyskusję? Jak radzić sobie ze stresem? Na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych? Odpowiedzi na te pytania przedstawiciele młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki i Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II  mogli poznać w trakcie warsztatów prowadzonych przez trenera interpersonalnego Pana Krzysztofa  Iszczuk z Krakowa.

Czytaj więcej...

„Dziękujemy za trud, za dobro, za serce…”

Kategoria:

We wtorek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień – Dzień Edukacji Narodowej nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy klasy przygotowali uroczystą akademię, podczas której podziękowali nauczycielom za trud, poświęcenie i dobre serce, przeprosili za
„psoty i kłopoty”, a także życzyli wytrwałości i  satysfakcji z wykonywanej pracy. Uczennice klasy IV i V zadbały o oprawę muzyczną prezentując swoje talenty wokalne na forum społeczności szkolnej. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat..”,

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Kategoria:

W ramach działań związanych z bezpieczeństwem i profilaktyką uczniowie naszej szkoły
 23 października 2019r. uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, z panem
mł. asp. Pawłem Śmiechem. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Policjant zwrócił uwagę na konsekwencje, jakie mogą ponosić uczniowie za swoje czyny.

Czytaj więcej...

ŚLUBUJEMY

Kategoria:

Dnia 24 października uczniowie klasy pierwszej przystąpili do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 im Św. Stanisława Kostki. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 19 osób.

Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Na początku uroczystości odśpiewano hymn szkolny, następnie Pan Dyrektor  mgr Krzysztof Wziątek serdecznie przywitał wszystkich zebranych i skierował ciepłe słowa do pierwszoklasistów.

 Po udanej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia. 

Czytaj więcej...

SADZIMY DRZEWKO

Kategoria:

Zgodnie z tradycją szkoły w dniu ślubowania pierwszoklasistów na ręce dyrektora zostało złożone drzewko przez przedstawicielkę rady klasowej. W związku z tym, następnego dnia 25 października uczniowie wraz z wychowawczynią posadzili drzewko na terenie szkoły. Każdy z uczniów miał swój wkład, zobaczcie sami…

Aneta Lach

Czytaj więcej...

„I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka”

Kategoria:

      Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki przystąpiła do realizacji projektu pod hasłem: „Pracownia polonistyczna i matematyczno-fizyczna oraz zajęcia edukacyjne”
w ramach  współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy „Działaj Lokalnie”. Projekt ten daje możliwość wyposażenia sal lekcyjnych w pomoce dydaktyczne oraz pozwoli
w kreatywny sposób zachęcić uczniów do aktywnego i twórczego odkrywania oraz rozwijania zainteresowań.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Kategoria:

Dnia 02.09.2019 uroczyście powitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2019/2020

Cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami uczestniczyła we mszy świętej. Następnie w szkole odbyła się akademia. Na początku wprowadzono Poczet Sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Z kolei uczniowie starszych klas przedstawili program artystyczny pod kierunkiem p. Alicji Karnafel żegnając wakacje, a witając rok szkolny. W tym dniu także obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pan Sławomir skoczyk przygotował prezentację na ten temat. Dyrektor szkoły p. Krzysztof Wziątek w swoim wystąpieniu nawiązał do tej rocznicy, a także zwrócił uwagę na bezpieczeństwi uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Po uroczystej akademii odbyły się spotkania uczniów wychowawcami w poszczególnych klasach.

Czytaj więcej...

„Bajka  do nauki języka angielskiego"

Kategoria:

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego nauczycielka języka angielskiego Pani Ewelina Palenik przeprowadziła w klasie IV innowację pedagogiczną zatytułowaną „Bajka kluczem do nauki języka angielskiego”. Założeniem przygotowanej innowacji było propagowanie wśród uczniów literatury anglojęzycznej w postaci książek, kreskówek, audiobooków, rozwijanie umiejętności językowych, słownictwa i gramatyki, a także zmotywowanie ich do nauki języka w sposób przyjemny i skuteczny zarazem.

Czytaj więcej...

„Narkotyki-Dopalacze- zastanów się czy warto?”

Kategoria:

Był to temat, który  11 czerwca 2019 roku przedstawił funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem mł. chor. SG Zbigniew Krzysztofek. Prelekcja dotyczyła
m.in. podziału oraz charakterystyki używek, zagrożeń dot. zażywania narkotyków, metod walki z narkomanią, jak również konsekwencji prawnych dotyczących posiadania środków odurzających.

Uświadamianie młodzieży na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych to misja, którą stara się realizować nasza szkoła.

 

                                                                                                                        mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

POŻEGNANIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW KLASY VIII - ,,COŚ SIĘ KOŃCZY, A COŚ ZACZYNA''

Kategoria:

W czwartek, 13 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie szkoły przez nas - uczniów klasy VIII. 

   Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu szkoły oraz oficjalnym przekazaniem pocztu sztandarowego młodszym koleżankom.

   Następnie dyrektor szkoły - mgr Krzysztof Wziątek skierował ciepłe słowa do nas - -absolwentów, podkreślając ogromną rolę nauki w życiu każdego człowieka oraz życzył nam trafnego i  przemyślanego wyboru dalszej drogi życiowej. Wręczył też wyróżniającym się absolwentom nagrody oraz podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i aktywną pracę na rzecz naszej szkoły. Rodzice Heleny Miciniak - najlepszej absolwentki zostali uhonorowani listem gratulacyjnym.

Czytaj więcej...

Pokaz iluzji

Kategoria:

W dniu 14 czerwca 2019 roku w sali Domu Ludowego miał miejsce niezwykły pokaz iluzji dla klasy I i II. Pan Roman Roszyk w dowcipny sposób zaprezentował swoje magiczne zdolności manipulacyjne i triki mentalne. Przedstawienie to było godzinną dawką czarowania na wesoło.

Na spotkanie z iluzjonistą zaprosił Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt oraz Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

Kategoria:

W środę 12 czerwca w naszej szkole odbył się przełożony w terminie dzień dziecka i sportu szkolnego. Od 9.00 do 12.00 uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych na terenie szkoły. Dla najmłodszych rada rodziców zorganizowała dmuchaną zjeżdżalnię, która była nieustannie oblegana przez dzieci. 

Dodatkowo dzieci mogły zajadać się pysznymi lodami oraz pić orzeźwiającą lemoniadę również przygotowaną przez rodziców.
Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty

Kategoria:

„Za każdy dzień, za miłość i czas

chcemy podziękować Wam,

za każdy dzień…”

                                     

 

Dzień Mamy i  Taty obchodzony był w naszej szkole  3 czerwca. Wszyscy rodzice zostali zaproszeni na uroczystą akademię, która podzielona była na dwie części. W pierwszej z nich uczniowie klas 0-III  przygotowali dla swoich kochanych rodziców  montaż słowno-muzyczny. Każda klasa zaprezentowała wiersze wyrażające miłość i wdzięczność za trud wychowania, a  także piękne piosenki, które wprowadziły niezwykle wzruszającą atmosferę. Nie zabrakło również pokazów tanecznych.

Czytaj więcej...

I Gminny Przegląd Scenek Profilaktycznych

Kategoria:

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Przeglądzie Scenek profilaktycznych, który miał charakter profilaktyczno-edukacyjny. Podczas I Orawskiego Dnia Wolontariusza na scenie amfiteatru w Lipnicy Wielkiej przedstawili scenkę profilaktyczną pt. „Misja specjalna”, której celem było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń z  nadużywania alkoholu, palenia papierosów, brania narkotyków czy  nadmiernego używania Internetu. Inscenizacja promowała pozytywne wartości. W czasie wystąpień zaprezentowali plakaty pod hasłem: „Bądź normalny wybierz trzeźwość” wykonane przez uczniów klasy IV i VI. Oprawę słowno-muzyczną przygotowała Pani Agata Barszcz i Pani Aneta Janowiak.

                                                                                                                                            mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Kategoria:

W dniu 16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, sprawdzenie ich wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz  wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości j. angielskiego, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji z rówieśnikami z okolicznych miejscowości oraz rozwijania swoich zainteresowań.

Czytaj więcej...

Dziękczynna Pielgrzymka klasy czwartej

Kategoria:

Dnia 28 maja 2019 roku dzieci z klasy czwartej wzięli udział w pielgrzymce dziękczynnej w Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej i Opiekunki Rodzin w Makowie Podhalańskim  oraz do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach .

Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów biblijnych

Kategoria:

W dniu 20.05.2019r. metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski i Małopolski Kurator Oświaty pani Barbara Nowak, wręczyli nagrody laureatom konkursów biblijnych. 

Uroczysta gala miała mieksce w Sali Królewskiej Domu Arcybiskupów Krakowskich. Z naszej szkoły tytuł laureata uzyskał Maciej Wziątek z klasy V. Gratulujemy Maciejowi ogromnego sukcesu.

Czytaj więcej...

„Misja specjalna”- program profilaktyczny

Kategoria:

Dnia 17.05.2019r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Misja specjalna”  przygotowany przez Panią pedagog A. Barszcz.  Wzięli  w nim udział uczniowie z klasy VI, VII i VII. Celem programu było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń. Była to kontynuacja działań związanych z realizacją programu ogólnopolskiego „No promil-No problem”.

Czytaj więcej...

WAŻNE TERMINY

Kategoria:

30 MAJA - Wystawienie przewidywanych ocen z zajęć edukcyjnych i oceny z zachowania przez wychowawcę

Sposób dokumentacji i przekazanie informacji wg paragrafu 67 pkt.1 podpunkt 3,4 Statusy Szkoły

 1. Nie później niż na 14 dni przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych wychowawcy( w przypadku oceny niedostatecznej i nagannej na miesiąc przed klasyfikacją) informują uczniów i rodziców o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz o przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania poprzez wpis oceny do dziennika w odpowiedniej rubryce i w e-dzienniku oraz wydruk ocen przewidywanych dla rodziców:

3) Na podstawie wpisów w dzienniku elektronicznym wychowawca oddziału bezzwłocznie sporządza dla każdego ucznia wykaz przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych i przekazuje go bezpośrednio rodzicom  podczas zebrania albo uczniowi - w celu przedstawienia do wiadomości rodzicom. W przypadku przekazania wykazu przez ucznia, fakt przyjęcia do wiadomości informacji o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych rodzice potwierdzają na wykazie podpisem i datą. Podpisany przez rodziców wykaz przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych uczeń zwraca wychowawcy w ustalonym przez niego terminie, nie później niż w ciągu dwóch dni od daty otrzymania wykazu.

4)  Niezależnie od formy, o której mowa w ust. 3 w uzasadnionych przypadkach informacja o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych może być przekazana rodzicom ucznia telefonicznie, osobiście przez wychowawcę lub przez innego nauczyciela albo listownie.

Warunki i tryb uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny z zajęc i zachowania (paragraf 67 ptk. 3)Warunki i tryb uzyskiwania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych oraz rocznej klasyfikacyjnej oceny zachowania:

1) w ciągu 2 dni od poinformowania rodziców uczeń lub jego rodzice zwracają się z pisemnym wnioskiem do nauczyciela przedmiotu o podwyższenie przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych lub do wychowawcy o podwyższenie przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania (maksimum o jeden stopień),

2) nauczyciel lub odpowiednio wychowawca spisuje z uczniem kontrakt, który zawiera:

 1. a) formy podwyższenia przewidywanej oceny klasyfikacyjnej,
 2. b) termin podwyższenia;

3) pod kontraktem podpisuje się uczeń oraz jego rodzice i nauczyciel,

4) tryb podwyższenia przewidywanej rocznej klasyfikacyjnej oceny z zajęć edukacyjnych i rocznej klasyfikacyjnej oceny zachowania kończy się na  2 dni przed klasyfikacyjnym zebraniem Rady Pedagogicznej,

5) dokumentację związaną z powyższą procedurą przechowuje nauczyciel do zakończenia
roku szkolnego.

3 CZERWCA - Dzień Matki

11 CZERWCA - ostateczne ustalenie ocen z zajęć edykacyjnych i zachowania

12 CZERWCA - Dzień Dziecka; Dzień Sportu

13 CZERWCA - Roczna klasyfikacyjna rada pedegogiczna 

SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

Kategoria:

Dnia 29 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas IV-V z psychologiem Panią Ewą Pohorecką. Tematyka dotyczyła skutecznego porozumiewania się i sposobach rozwiązywania konfliktów bez agresji. W czasie zajęć przekazane zostały istotne informacje dotyczące emocji, sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach czy komunikatu typu „ja”.

                                                                               mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

Przegląd Palm Wielkanocnych

Kategoria:

Tegoroczny Przegląd Palm Wielkanocnych odbył się przy Parafii św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Przegląd poprzedziła Msza Święta z poświęceniem palm i procesją.

Klaudia Michalak  i Anna Kułach reprezentowały Szkołę Podstawową nr 3. W kategorii palm średnich - instytucji przyznano  I miejsce.

                                                                                                                                      mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z ŻYCZENIAMI WIELKANOCYMI

Kategoria:

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Kramarz wraz z Eweliną Żegleń udały się do zaprzyjaźnionych instytucji i nauczycieli emerytów, aby złożyć życzenia i wręczyć piękne stroiki. Wizyty te obejmowały Urząd Gminy, Gminne Centrum Kultury, Publiczna Biblioteka, OPS, Ośrodek Zdrowia, CUW, siostry albertynki.

                                                                                                                                  mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

PALMA WIELKANOCNA

Kategoria:

Dnia 11 kwietnia uczniowie z klasy VI i VII wraz z opiekunami  z przyniesionych bazi, gałązek bukszpanu wykonali palmę wielkanocną. Kwiaty z bibuły i krepiny były wykonane przez dzieci, które wzięły udział w konkursie  lub na warsztatach. Palma ze Szkoły Podstawowej nr 3 będzie brała udział w Przeglądzie Palm Wielkanocnych organizowanych przez Gminę Lipnica Wielka.

                                                                                                                                      mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

WIOSENNE PORZĄDKI

Kategoria:

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji- V-te Gminne Bezpieczne Wiosenne Porządki. Wyruszyli oni w kierunku Kiczor, w stronę Rolników i w dół do Skoczyków Akcja miała na celu utrzymanie czystości w gminie, wykształcenie świadomości związanej z reakcją na zaśmiecanie swojej okolicy, aktywizacja społeczności lokalnej, kształtowanie pozytywnego wizerunku miejscowości oraz integracja społeczności. Za rok również posprzątamy naszą gminę z tak wielkim zaangażowaniem.

                                                                                                                                    mgr A. Barszcz

Czytaj więcej...

Konkurs czytelniczy

Kategoria:

W czwartek 14 marca w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego zorganizowany przez panią Ewelinę Palenik. Konkurs ten miał na celu  zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, jak również wzbudzenie  zainteresowania literaturą anglojęzyczną.

Czytaj więcej...

Dzień Wiosny

Kategoria:

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!”

21 marca jest pierwszym Dniem Wiosny, który w naszej szkole jest obchodzony wyjątkowo.

Wszyscy przyszli ubrani na kolorowo. Dzień ten ogłoszony był „Wiosną ekologiczną”, gdyż ważne jest kształtowanie właściwych, zgodnych z etyką ekologiczną postaw wobec środowiska. W ramach tego Samorząd Uczniowski i  Szkolne Koło Wolontariatu ogłosił konkurs plastyczny. Trzeba przyznać, że uczniowie bardzo się starali, a prace plastyczne stały się ozdobą szkolnego korytarza.

Czytaj więcej...

HIGIENA JAMY USTNEJ

Kategoria:

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I brali udział  w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. W ramach tego pedagog szkolny przeprowadził zajęcia o higienie jamy ustnej. Dzieci korzystali ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych: prezentacji, filmów, arkuszy ćwiczeń.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ UZALEŻNIEŃ

Kategoria:

18 marca odbyło się w szkole nietypowe spotkanie. Nietypowe, bo… poruszające, ale przede wszystkim – od początku do końca po prostu autentyczne. Uczniowie mogli wysłuchać historii życia Pana Tadeusza Waradzyna, byłego alkoholika, a obecnie terapeuta uzależnień w punkcie konsultacyjnym w Lipnicy Wielkiej.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KOBIET

Kategoria:

Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy  przygotowali program artystyczny pod kierunkiem Pani Anety Lach i Agaty Barszcz. Na scenie mogliśmy podziwiać rajską parę, Adama i Ewę oraz taniec w wykonaniu chłopców z klasy II do piosenki „Gangnam Style”.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Krakowa

Kategoria:

       1 marca był szczególnie ważnym dniem dla uczniów kl. VII i VIII naszej szkoły. Z okazji bowiem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięli oni udział w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez krakowski IPN oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie w kinie "Kijów".

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Kategoria:

 

Święto  Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych uroczystości w życiu naszej szkoły. Z tej to okazji w dniu 6 lutego 2019 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą licznie przybyli  Dziadkowie i Babcie - nie tylko z Lipnicy Wielkiej, ale nawet spoza Orawy.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki

Kategoria:

21 grudnia w naszej szkole od rana panował świąteczny nastrój. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami  zorganizowały wigilie klasowe. Następnie odbyły się ostatnie próby przed uroczystą akademią związaną z Bożym Narodzeniem i wreszcie piękny występ naszych uczniów nagrodzony gromkimi brawami. A potem nie pozostało nic innego jak wrócić do swoich domów i czekać…. na jeden z najpiękniejszych dni w całym roku.

Czytaj więcej...

Kolędowanie na rzecz misji

Kategoria:

Zwyczaj misyjnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia, w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej na Orawie ma już kilkunastoletnią tradycję.

W środę, w uroczystość św. Szczepana, 26 grudnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym i w kaplicach we Mszy Św. z rozesłaniem uczestniczyli licznie zgromadzeni kolędnicy w strojach misyjnych. Uroczystego Błogosławieństwa udzielili im: w kościele parafialnym - ks. Andrzej Lichosyt kanclerz UJP2 i ks. Damian Obrał a w kaplicach w Przywarówce i w Kiczorach - ks. proboszcz Jerzy Bargiel. „Mali misjonarze” przygotowali oprawę liturgiczną: słowo wstępne, czytanie, psalm i modlitwę wiernych. Udział we Mszy Świętej uwieńczyło na zakończenie wspólne zdjęcie wokół ołtarza. 

Czytaj więcej...

Mikołaj w naszej szkole

Kategoria:

Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują bardzo porządnego gościa, jakim jest święty Mikołaj. I w tym roku tradycji stało się zadość. Śpiewem i wierszami dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem Pani Alicji Karnafel z radością zaprosili Mikołaja do szkoły.

Czytaj więcej...

DLA CIEBIE POLSKO...

Kategoria:

DLA CIEBIE POLSKO – obchody 100. rocznica odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki

 1. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę była inspiracją do wielu działań w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki.     

Do obchodów tego ważnego dla Polaków święta nasi uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Priorytetem w pracy szkoły w związku z obchodami tej rocznicy było wzbudzenie poczucia narodowej dumy i kształtowanie postaw patriotycznych. Uczniowie manifestują swoje przywiązanie do ojczyzny, nosząc koszulki patriotyczne w każdą środę tygodnia.

Czytaj więcej...

ŚLUBUJĘ…

Kategoria:

Październik to czas ślubowań pierwszych klas. Tak też i było w naszej szkole, gdzie w dniu  26 października pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów tej  szkoły.

Czytaj więcej...

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony”

Kategoria:

We wtorek 18 września 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły – Św. Stanisława Kostki.

Uroczystość ta miała szczególny charakter, bowiem w tym roku obchodzimy w Kościele w Polsce Rok Świętego Stanisława Kostki w związku z czterysta pięćdziesiątą rocznicą jego śmierci. W tym samym roku świętujemy też piętnastolecie nadania imienia zacnego świętego Szkole Podstawowej nr 3, a także 100 - lecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Kategoria:

KALENDARZ OBCHODÓW ŚWIĄT I ROCZNIC W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

L.p.

Obchody świąt i rocznic

Termin

Odpowiedzialni

Uwagi

1.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

IX

K. Wziątek, A. Karnafel

 

2.

Święto Patrona Szkoły

IX

B. Wziątek, A. Janowiak,          A. Barszcz

 

3.

Pasowanie na ucznia

X

A.Lach

 

4.

Dzień Edukacji Narodowej

X

E. Palenik, SU

 

5.

Odzyskanie Niepodległości Polski

XI

B. Wziątek, B. Mastela, A. A. Barszcz, A. Janowiak

 

6.

Andrzejki

XI

Samorząd Uczniowski

 

7.

Mikołajki

XII

A. Karnafel

 

8.

Wieczór Wigilijny

XII

E. Karlak, M. Jeż

 

9.

Dzień Babci

I

Wychowawcy kl. 0-IV

 

10.

Dzień Wolontariatu- Walentynki z „Barką”

II

Barszcz, A. Janowiak

Szkolne Koło Wolontariatu

 

11.

Karnawał-Walentynki

II

Szkolne Koło Wolontariatu

 

12.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

III

Andrzej Habina

 

13.

Powitanie wiosny

III

Wychowawcy klas I-VIII

 

14.

Poranek Wielkanocny

IV

E. Palenik, A. Lach

 

15.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

V

M. Spyrka, E. Kozub

 

16.

Dzień Matki

V

Wychowawcy kl. 0-VIII

 
 

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

V

Ks. M.Kwiecień

 

17.

Dzień Sportu Szkolnego

VI

W. Kucek, wychowawcy klas 0-VIII

 

18.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie ósmoklasistów.

VI

E. Karlak