Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

PROGRAM EMOCJA - moduł IV

Kategoria:

KRAINA EMPATII

     Kolejny moduł z międzynarodowego programu „Emocja” kierował nas do Krainy Empatii. Przy tym uczniowie uczyli się, jak zrozumieć empatię, jakie są emocje, jak okazać empatię innym?. Wykorzystane były do tego filmy edukacyjne, scenki dramowe, opowiadania.  Dużo pozytywnych emocji wzbudziło rysowanie Emocjacza- miłego, sympatycznego stworka, pokazując, iż pomimo tego, że dzieci rysowały prace według tej samej instrukcji- to każda z nich była inna. Tak samo jest z naszymi emocjami- różne sytuacje, które nas spotykają mogą w inny sposób być odbierane przez nas. Kiedy innym ludziom okazujemy empatię, oznacza to, że na chwilę stawiamy się w ich sytuacji, czyli zastanawiamy się, jak oni widzą świat.

    Kolejną pracą plastyczną były Empatyczne Okulary, w których uczniowie wyobrazili sobie, że każdy z nich nosi okulary, przez które patrzy na świat. Klasa trzecia wykonała słoik wdzięczności, do którego wrzucała karteczki, za co są wdzięczni drugiej osobie, nauczycielowi, rodzicowi, koledze, koleżance.

    W ramach innowacji „Czytam z Emocją” najmłodsi wysłuchali bajki „Brzydkie kaczątko”, po której aktywnie rozmawiali o akceptacji, tolerancji. Tworzyli pracę plastyczną, wykorzystując do tego koszulkę foliową, a w środku niej farbę, którą ugniatali.

    Podczas innowacji „EkoEmocje” uczniowie obchodzili Zielony Dzień, w którym obowiązywał zielony ubiór i spożywanie posiłków wykonanych z zielonych produktów. Następnie z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki wychowankowie tworzyli pacynki ze skarpetek, guzików i innych materiałów. 

     Koordynator

 

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1Afg4EmSDRV0sg88mgS9kekNtOMxCdA-1?usp=sharing

Uchwalenie Konstytucji

Kategoria:

6 maja 2022r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia, której mottem były słowa: „Wolność, Naród, Ojczyzna”, została przygotowana przez uczniów IV-VI pod kierunkiem wychowawców: p. Anety Blaszkiewicz, p. Małgorzaty Spyrki oraz p. Wojciecha Kucka.

W części artystycznej apelu – sejmiku przypomniano ważne sprawy związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791r

Obejrzana prezentacja multimedialna (krótki film ukazujący sytuację polityczo-gospodarczą naszego kraju w tamtej epoce, pokaz slajdów) oraz patriotyczne piosenki i wiersze skłoniły nas do chwili refleksji, nad tak doniosły  wydarzeniem patriotycznym w dziejach naszej ojczyzny. Dały też odpowiedź na pytanie: Czym jest obecnie dla nas wolność, naród, ojczyzna?

Uroczystość była dla wszystkich ciekawą lekcją historii. Wzbogaciła naszą wiedzę historyczną, dostarczyła wielu wzruszeń, ucząc właściwej postawy obywatelskiej oraz poszanowania dla chlubnych czynów naszych przodków – patriotów, z którymi my – Polacy jesteśmy trwale związani.

Zuzanna Lichosyt, Weronika Fitak

(uczennice klasy V)

 

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/16zitj3FpJuCcPmH6GbBW3eXOqiVkW_Hj?usp=sharing

ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO z EMOCJĄ

Kategoria:

#MarzenaDziadkowiec #projekt_Emocja

ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO z EMOCJĄ

W ramach międzynarodowego programu „Emocja” klasy I-III wzięły udział w akcji „Zapal się na niebiesko z Emocją” w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat autyzmu.

Autyzm daje zmysłom błędne wskazówki, dlatego osoby ze spektrum inaczej odbierają światło, obrazy i dźwięki, odmiennie odczuwają dotyk, zapach, smak czy ból.

Wychowankowie pokonali ścieżkę sensoryczną, by choć przez krótką chwilę poczuć to, co osoba z autyzmem.

 

Link do galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1-pFBOsG55IFmUMyqccjKP0WkIChZ-aIP?usp=sharing

BEZPIECZNY INTERNET

Kategoria:

BEZPIECZNY INTERNET

Jak co roku nasza szkoła podejmuje działania mające na celu zwiększenie świadomości
wśród uczniów, rodziców, nauczycieli w kwestiach dotyczących zagrożeń płynących z bycia
online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu. Podejmowane były liczne
działania.


Pedagog przeprowadził zajęcia z wychowankami, wykorzystując materiały z kampanii
„Loguj się z głową” oraz z projektu edukacyjnego „Cyber lekcje”. Uczniowie zostali
zapoznani z zagadnieniami cyberprzemocy, hejtu, spamu oraz zostały omówione zasady
netykiety i konsekwencje związane z łamaniem prawa podczas korzystania z sieci.
Na lekcjach informatyki tworzone były rebusy i krzyżówki o tematyce związanej z
bezpiecznym korzystaniem z Internetu.


W czasie zajęć plastycznych klasy IV, V i VI tworzyły plakaty obrazujące zagrożenia w
sieci.


Nauczyciele brali udział w szkoleniach z tego zakresu, a rodzice otrzymali prezentację o
uzależnieniach dzieci i młodzieży od mediów cyfrowych.
W szkole odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy, a uczniowie z klasy IV i V brali udział
w zajęciach z programu Bakcyl na temat „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”.


Podsumowaniem tych działań było przedstawienie na Dzień Wiosny, w czasie którego
uczniowie zaśpiewali znaną piosenkę Necio.pl, a dziewczynki z klasy VI przedstawiły scenkę
„Na ratunek ofierze sieci”.


Cała społeczność szkolna z zaangażowaniem brała udział w tych inicjatywach.
Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do bezpiecznego, odpowiedzialnego i
kulturalnego korzystania z sieci jej użytkowników, zarówno tych małych, jak i większych.

 

Link do galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1mWVxpbOfu-_-ujOUcc0QRNDA37OkZHFz?usp=sharing 

Dzień wiosny

Kategoria:
DZIEŃ WIOSNY
Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 22 marca oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W ramach tego dnia SU ogłosił konkurs na Mistera i Miss Wiosny. Przedstawiciele z poszczególnych klas wzięli udział w pokazie mody prezentując przebranie według własnego pomysłu.
 
Wcześniej odbyły się również warsztaty plastyczne dla najmłodszych, na których wykonywali „Wiosenny Lapbook”, popularyzując tę aktywizującą metodę pracy w edukacji.
Następnie odbyła się akademia profilaktyczna pt. „Wiosną dbam o zdrowie!” pod kierunkiem pedagoga szkolnego w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego oraz wychowanków klasy I, II, III i VI. Inscenizacje wzywały do szanowania swojego zdrowia, unikania hałasu, dbania o zęby, odwiedzania dentysty, wykonywania codziennych ćwiczeń czy też mycia owoców przed jedzeniem. Dziewczynki z klasy VI przypomniały również ważną zasadę, by nie wpaść w pułapkę uzależnienia od Internetu.
 
W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli w kolorowych skarpetach NIE DO PARY. Okazali w ten sposób integrację z osobami z zespołem Downa.
 
Dużym powodzeniem cieszyła się również akcja „DZIEŃ BEZ PLECAKA”. Cała społeczność szkolna przyniosła różne przedmioty, do których spakowali swoje książki czy zeszyty. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością.
 
Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci
 
Galeria zdjęć: TUTAJ

PROGRAM EMOCJA

Kategoria:

PROGRAM EMOCJA

II moduł Międzynarodowego Programu Emocja kierował nas do Krainy Wyobraźni. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali zaplanowane zadania wykorzystując swoją fantazję i wyobraźnię np. kodowanie, opowiadanie o żółtym baloniku, magiczne pudełko. Tematem innowacji „Czytam z Emocją” w oddziale przedszkolnym była bajka: „PIOTRUŚ PAN, czyli o tym, gdzie może zaprowadzić nas nasza wyobraźnia”. Przy tym dzieci bawiły się w bitwę morską z kapitanem Hakiem, budowali makietę Nibylandii. Z kolei uczniowie z klas I-III w ramach innowacji „EkoEmocje” wykonali  ekologiczne ozdoby świąteczne oraz karmniki. Tworzyli ludziki z kasztanów, żołędzi i jarzębiny oraz misie Przytulanki z ręczników. Dużo pozytywnych  emocji wzbudziła akcja „Kartki z Iskierkami Emocji”. Dzieci tworzyli kartki do wymiany dla swojego partnera z Malborka, Częstochowy i Krakowa.

 

Wszyscy posiadają „pudełko” z wyobraźnią i od nas samych
zależy, jak będziemy z niego korzystać.

 

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1Ws41REnE2h8AIrOKOqA_ow1f6JXJkrtm?usp=sharing 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Kategoria:
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W naszej szkole ten dzień odbył się 23 listopada. Wszyscy uczniowie ubrani w kolor niebieski z uwagą wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy II. Była prezentacja, wiersze, piosenki, a na lekcjach wychowawczych dzieci i młodzież pogłębiali wiedzę na temat swoich praw, uczyli się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.
 
 
Czytaj więcej...

Dzień Zdrowego Odżywiania

Kategoria:
16 listopada to dzień pełen wrażeń.
Odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania.
Na początek klasa O i II przygotowała śmieszne, zdrowe kanapki. Spośród nich wybrano najpiękniejsze. Jako nagrodę dzieci otrzymały miskę pełną zdrowych owoców. Następnie uczniowie z klas IV-VIII w swoich salach, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, wykonywali sałatki owocowe lub warzywne na konkurs miedzyklasowy. Swoją nagrodę – dzień luzu, zdobyła klasa VI.
Z kolei klasa I i III uczestniczyła w kulinarnych warsztatach prowadzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Wielkiej. Dzieci chętnie zaangażowały się w przygotowania potrawy. Założyły piękne fartuszki przyniesione przez Panie, obrały i pokroimy jabłka oraz mieszały poszczególne składniki. Ze smakiem zjadły wszystkie racuchy. Podsumowaniem tego dnia była prelekcja Pani dietetyk Barbary Pilch, która przedstawiła najważniejsze zasady zdrowego żywienia. Zwróciła uwagę, jakie należy wybierać produkty, a których unikać, ile co ma kalorii oraz na jakie zdrowe produkty można tworzyć zamienniki. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.
 

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

PASOWANIE NA UCZNIA


26 października uczniowie klasy pierwszej, w niezwykle podniosłej
atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi
Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani
Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając
ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej
szkolnej rodziny.
Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu
przedstawicieli uczniów klasy III i klasy pierwszej. Pani dyrektor złożyła
życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim wychowankom. Potem
uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, Po skończonej akademii nasi
bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek
zorganizowany przez swoich rodziców. Następnego dnia wraz z
Wychowawcą posadzili na placu szkolnym drzewko, które przekazali
społeczności szkolnej rodzice pierwszoklasistów.
  Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

 

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/10BRbk7RV4L-_v2d9gwAlHMgpwnE6RrWA?usp=sharing

Emocja

Kategoria:
#EMOCJA
 
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 0-VI biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”, którego celem jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Projekt składa się z 5 modułów, a tematyka będzie obejmowała krainę kreatywności, wyobraźni, mocy słów, empatii oraz odwagi.
 
Jednocześnie nasza szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Czytam z Emocją” w oddziale przedszkolnym, w klasach I-III „EkoEmocje”, a w grupie uczniów klas IV-VI „Odkrywam swoje możliwości”. Ich założeniem jest uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka, rozwijanie kreatywności, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie postaw proekologicznych - poprzez aktywną działalność edukacyjną.
Innowacje te uwzględniają również Kierunki Polityki Oświatowej Państwa Polskiego na rok szkolny 2021/2022.
 
I moduł- KREATYWNOŚĆ
Bajka „Kopciuszek” i kreatywne zadania edukacyjno-plastyczne.
Kropkowo- kreatywne ćwiczenia.
Nauka pozdrowień w języku migowym.
Udział uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kropkowy krajobraz jesienny”.
Dzień Drzewa – posadzenie drzewka.
Wykonanie zielnika.
Założenie kącików przyrody – gromadzenie darów jesieni.
Stworzenie w sali zielonej przestrzeni- uczniowie zasadzili roślinki doniczkowe, którymi opiekują się na co dzień.
Wykonanie etykietki na patyczkach, które ułatwiają opiekę nad roślinami.

Czytam i rozumiem – konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III

Kategoria:

 

Czytam i rozumiem – konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III

            W dniu 22.10.2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III.

            Jego celem było rozwijanie zainteresowań literaturą, propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozbudzenie stałego kontaktu z książką, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy oraz uwrażliwienie na spieszenie z pomocą innym.

            Test (składający się z 23 zadań zamkniętych i otwartych) sprawdzał znajomość lektury „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego.

            Uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu, wykazując się bardzo dobrym opanowaniem treści przeczytanej książki.

            Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Kacper Fitak

II miejsce – Wojciech Kapuściak

III miejsce – Aleksandra Bochenek

            Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                                  Małgorzata Spyrka

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

Kategoria:

1 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym asp. Pawłem  Śmiechem- policjantem Komisariatu Policji w Jabłonce. Towarzyszył mu również asp. sztab. Michał Moniak.

Spotkania podzielone były na kilka grup, by zachować zasady bezpieczeństwa.

Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i  ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzielnicowy zwrócił uwagę, w jaki sposób należy sie zachować podczas ataku psa.

Tematem pogadanki dla uczniów klas IV-VIII była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pan policjant poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka w klasie II

Kategoria:

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki z klasy drugiej przygotowały z tej okazji dla swoich kolegów małe przyjęcie. Były ciasteczka specjalnie przez nie przygotowane, lizaki, cukierki. Każdy chłopiec dostał również miłą niespodziankę w postaci zakładki do książki „Super chłopak”. Zanim jednak to się stało chłopcy musieli udowodnić, że nawet jedząc kwaśna cytrynę można mieć słodką minę. Dziewczyny na koniec zaśpiewały dla chłopaków piosenkę „Chłopaki nie płaczą”. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Zdjęcia: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=399530228402857&id=111428193879730

 

Dzień Patrona Szkoły

Kategoria:

Dzień Patrona Szkoły

 

17 września 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Patrona – Św. Stanisława Kostki. Obchody tego ważnego dnia rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. celebrowaną przez
ks. Proboszcza Jerzego Bargiela.  Ks. Michał Kwiecień skierował do naszej społeczności szkolnej wiele pięknych słów przybliżających nie tylko postać św. Stanisława Kostki, ale również wartości, którymi w swoim życiu kierował się nasz święty Patron. Życzył nam wszystkim zaangażowania, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu i nadziei, która pozwoli te cele osiągnąć. Oprawę Mszy św. przygotowali pan Organista Edward Siepak i pan Władysław Karkoszka, którym serdecznie dziękujemy. Po Mszy św. delegacja składająca się z uczniów klasy VII złożyła kwiaty i znicze na grobach ks. Proboszcza Stanisława Kani i ks. Prałata Bolesława Kołacza.

Dalsze świętowanie Dnia Patrona odbywało się w szkole. Uczniowie wspólnie odśpiewali hymn szkoły oraz obejrzeli bardzo ciekawą i bogatą w treść prezentację multimedialną o życiu
św. Stanisława Kostki, przygotowaną przez naszego nauczyciela historii, pana Andrzeja Habinę. Następnie wychowawcy zorganizowali klasowe konkursy wiedzy o życiu św. Stanisława Kostki, aby wyłonić przedstawicieli klas do szkolnego konkursu wiedzy o Patronie Szkoły przygotowanego przez panią Ewę Rószczkę.

Rodzice również postarali się, by ten dzień był dla uczniów szczególnie  wyjątkowy i przygotowali dla całej społeczności szkolnej pyszną niespodziankę, za którą serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Rajd im. Piotra Borowego

Kategoria:

15 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w kolejnej edycji Rajdu im. Piotra Borowego. Dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunami pokonali w tym roku około 12 km. Trasa: od zakładu pana Kuboka w stronę granicy, przejście leśnymi oraz polnymi ścieżkami w stronę grapy, dalej na granicę słowacką, a następnie żółtym szlakiem dotarliśmy do Przywarówki, przy SP4 chwila odpoczynku i dalej ścieżką pieszo-rowerową w stronę Kiczor, koniec trasy był przy Szkole Podstawowej w Kiczorach. Na miejscu władze gminy zapewniły poczęstunek dla wszystkich uczestników rajdu.

Narodowe Czytanie

Kategoria:

Dnia 9 września 2021r uczniowie kl. VIII naszej szkoły wzięli udział w 10. Edycji Narodowego Czytania, które od lat jest objęte Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wydarzenie to (zorganizowane przez Wójta Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnicy Wielkiej) odbyło się w Koczorach obok Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II.

W tym roku czytano z udziałem zaproszonych gości „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – tragifarsę krytykującą hipokryzję, zakłamanie i obłudę. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zachęcenie dzieci oraz młodzież do czytania wybitnych dzieł narodowych.

Wszystko ma swój czas...

Kategoria:

Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, po nim przychodzi czas pożegnań.

24 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy naszych Absolwentów – uczniów klasy VIII. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem, w którym pani Dyrektor życzyła wszystkim absolwentom,
by nie tracili nadziei ani wiary we własne siły, szli przez życie z  zapałem i entuzjazmem, nie rezygnowali z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z nich ma ważną rolę do spełnienia. Skierowała również wyrazy wdzięczności dla Rodziców za ich zaangażowanie, wsparcie, wiele ciekawych pomysłów i wieloletnią współpracę, a następnie podziękowała nauczycielom i wychowawcom za trud i wysiłek włożony w wychowanie uczniów, przekazanie im potrzebnej wiedzy i przygotowanie uczniów nie tylko  do egzaminu ósmoklasisty, ale również dorosłego życia. 

Po przemówieniu nastąpiło rozdanie nagród uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i ukończyli szkołę z wyróżnieniem, angażowali się w życie szkoły i działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Następnie uroczyście wręczono Listy Gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz podziękowania dla tych rodziców, którzy szczególnie angażowali się w działania Rady Rodziców. 

W kolejnej części uroczystości absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za towarzyszenie im w tej dziewięcioletniej podróży oraz rodzicom za wsparcie, którego dostarczali im każdego dnia, a także pożegnali swoich kolegów i koleżanki we wzruszającym montażu słowno-muzycznym. Następnie uczniowie klasy VII, pod kierunkiem wychowawcy, udzielili swoim starszym koleżankom i kolegom wielu cennych rad na nowej drodze, w którą wkrótce wyruszą, a także podziękowali za czas spędzony wspólnie w szkolnych murach.

Rodzice również skierowali słowa podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców,
a następnie zaprosili uczestników uroczystości na przygotowany poczęstunek, podczas którego ósmoklasiści zabrali nas wszystkich w podróż w czasie za pomocą prezentacji  multimedialnej przedstawiającej wszystkie etapy ich szkolnego życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej uroczystości,
a absolwentom jeszcze raz życzymy wielu wspaniałych osiągnięć, realizacji zamierzonych planów i spełnienia wszystkich marzeń – tych małych i dużych!

 

 • 25.06.2021
 • 25.06.2021
 • 25.06.2021
 • 25.06.2021
 • 25.06.2021

Pielgrzymka dziękczynna do Kalwarii Zebrzydowskiej klasy 3

Kategoria:
Dnia 15 czerwca 2021 roku uczniowie klasy trzeciej wraz z Księdzem Katechetą i wychowawczynią uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej do miejsca związanego z kultem Maryi Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieciom towarzyszyli Rodzice i inne bliskie osoby. Najpierw w strojach komunijnych dzieci brały udział we Mszy świętej w Bazylice Ojców Bernardynów, potem oglądali makietę Kalwarii i wysłuchali historię powstania tego miejsca.
Drugim punktem pielgrzymki był spacer po Dróżkach, gdzie przy jednej ze stacji wspólnie odmówili litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Na koniec cała grupa uczniów została oddana w opiekę Matce Bożej Kalwaryjskiej czczonej w Cudownym Obrazie.
Po tych niezwykłych wrażeniach w radosnych nastrojach szczęśliwie powrócili do domów.
 
 
 • 29.06.2021
 • 29.06.2021
 • 29.06.2021
 • 29.06.2021

Program Trzymaj formę!

Kategoria:

TRZYMAJ FORMĘ

      W ramach programu „Trzymaj Formę” uczniowie z klasy V zrealizowali projekt „Każdy jest kowalem swojego losu- tworzymy makietę Talerza Zdrowia”. Głównym celem tych zajęć było uświadomienie uczniom zakresu grup produktów żywnościowych, które powinny się znaleźć w codziennej, prawidłowo zbilansowanej diecie. Kulminacją projektu było przygotowanie w grupach makiety Talerza Zdrowia. Dalej na kółku matematycznym uczniowie realizowali projekt, podczas którego obliczali koszty sałatki i ją przygotowywali.

 Degustacja była obowiązkowa!.

    Uczniowie z klasy VI zrealizowali projekt społeczny „Spotkanie z młodszymi na temat – Ruch jest łatwy, jak zamienić bierność na aktywność”. W grupach projektowych opracowali plakaty mające zachęcić młodszych do aktywności ruchowej. Na zakończenie uczniowie przeprowadzili zajęcia z młodszymi kolegami i koleżankami według wcześniej opracowanego scenariusza, który zawierał zestaw gier i zabaw ruchowych. Spotkanie to było udane!.

 

Czytaj więcej...

POMIDOROWA PRZYGODA

Kategoria:

POMIDOROWA PRZYGODA

Na majowych warsztatach z programu „Dobrze Jemy” uczniowie z klasy I i III realizowali temat „Pomidorowa przygoda”.  Celem tych zajęć było przypomnienie i utrwalenie informacji na temat wartości odżywczych warzyw i owoców oraz utrwalenie wiadomości na temat zmysłów.

Nauczyciel zachęcał uczniów, aby częściej skupiali się na tym co czują, słyszą, dotykają, smakują, widzą, aby korzystali ze zmysłów oraz starali się opisywać dane rzeczy właśnie za ich pomocą. Na zakończenie wspólnie została przygotowana zupa pomidorowa.

Czytaj więcej...

Nie pal przy mnie, proszę!

Kategoria:
NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ
W naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
Program był realizowany na pięciu zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:
1) CO TO JEST ZDROWIE?
2) OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
3) CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
4) CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?
5) NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!
Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez cały czas. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy programu „Nie pal przy mnie, proszę”.
Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci – chętnie wykonywały polecenia i zadania. Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
W realizacji programu bardzo aktywnie uczestniczyli wychowawcy poszczególnych klas. Podsumowaniem programu był konkurs wiedzy profilaktycznej, który dostarczył dużo pozytywnych emocji.
 
 • 13.05.2021
 • 13.05.2021
 • 13.05.2021
 • 13.05.2021
 • 13.05.2021
 • 13.05.2021

Spotkanie z OSP

Kategoria:
Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów dnia 04 maja 2021 r. do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka, rozmowa dotycząca bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobieganie powstawaniu pożarów – w szkole, w domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Wszyscy uczniowie byli uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się posiadaną wiedzą; nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m. in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.
Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom za poświęcony nam czas, oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom.
 
 • 04.05.2021
 • 04.05.2021
 • 04.05.2021
 • 04.05.2021
 • 04.05.2021
 • 04.05.2021

Święta - Maj 2021

Kategoria:
Na początku maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
1 maja – Państwowe Święto Pracy
2 maja – Państwowe Święto Flagi
3 maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 maja
Uczniowie klas I-III, chcąc wspólnie uczcić te wydarzenia, przyszli ubrani we wtorek 4 maja na galowo i odśpiewali w klasach hymn państwowy oraz pieśni patriotyczne. Oglądali również prezentacje na ten temat. Była to okazja do przypomnienia sobie najważniejszych informacji i historii dotyczących tych majowych świąt.
 
 • 01.05.2021
 • 01.05.2021
 • 01.05.2021
 • 01.05.2021

„Trzymaj Formę”

Kategoria:

„Trzymaj Formę”

      W tym roku szkolnym nasza szkoła we współpracy z PSSE w Nowym Targu bierze udział w programie zdrowotnym „Trzymaj Formę”.

     W ramach tego programu uczniowie z klasy VII przygotowali specjalną gazetkę szkolną na temat zdrowego stylu życia.

     Zapraszamy do ciekawej lektury.

Attachments:
Download this file (trzymaj formę.pdf)trzymaj formę.pdf[ ]1945 kB

Przyznane stypendium w I okresie roku szkolnego 2020/2021

Kategoria:

Stypendium za wyniki w nauce w I okresie roku szkolnego 2020/2021

 

Klasa IV

Bochenek Jakub

Fitak Weronika

Karaś Agata

Kramarz Kamila

Lichosyt Zuzanna

Michalak Kacper

Palenik Filip

Wojtyczek Oliwia

Wójciak Gabriela

Kl. V

Dunaj Izabela

Węgrzyn Faustyna

Żurek Magdalena

Kl. VI

Huzior Barbara

Lichosyt Martyna

Łowas Kinga

Michalak Amelia

Wontorczyk Szymon

 

Klasa VII

Jendruś Julia

Smreczak Oliwia

Wziątek Maciej

 

Kl. VIII

Kramarz Małgorzata

Żegleń Ewelina

 

Stypendium sportowe za I okres roku szkolnego 2020/2021

 

 1. Dunaj Izabela - kl. V
 2. Kocur Aleksandra - V
 3. Łowas Julia - kl. VII
 4. Stanosz Nikola - VII

Cztery pory roku, czyli o sezonowości w kuchni

Kategoria:

Truskawki, jagody w zimie? Ależ tak!

Pani otworzyła zamrażalkę i wyjęła owoce.

Dzieci pochyliły się, by je powąchać. Pachniały latem.

Na kolejnych zajęciach z programu „Dobrze Jemy” uczniowie z klasy I, III i z oddziału przedszkolnego poznali zalety korzystania z mrożonek poza sezonem oraz sposoby przetwarzania i przechowywania żywności. Tworzyli plakat „Owoce i warzywa sezonowe” charakterystyczne dla określonych pór roku. Warsztaty kulinarne obejmowały przygotowanie owocowego koktajlu.

Pycha!

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Kategoria:

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

9 lutego 2021 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na
okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbyło się głównie zdalnie w klasach IV-VIII,
a w klasach I-III stacjonarnie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy
NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. W każdej klasie odbyły się zajęcia edukacyjne z
wykorzystaniem dostępnych materiałów od organizatora oraz z programu edukacyjno-
profilaktycznego „Loguj się z głową”. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie „Czy Internet
to złodziej czasu?”. To hasło było również tematem konkursu, podczas którego młodsze klasy
tworzyły plakaty, a starsi uczniowie grę planszową. Dzieci z oddziału przedszkolnego miały
okazję poznać sympatycznego robocika Necia, który opowiadał im o sieciuchach. Dla
rodziców została przygotowana prezentacja na temat dzisiejszych zagrożeń w Internecie i jak
dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci.

Agata Barszcz


Wyniki konkursu:
Klasy I-III
I miejsce Kacper Fitak kl. II
II miejsce Oliwier Kobroń kl. II
III miejsce Lena Lichosyt kl. I


Klasy IV-VIII
I miejsce Zuzanna Lichosyt kl. IV
Barbara Huzior kl. VI

 

Czytaj więcej...

Bieg po zdwowie

Kategoria:

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy IV realizowali program antytytoniowy pt. „Bieg po
zdrowie”, współpracując przy tym z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu.
Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w
kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia były prowadzone zróżnicowanymi metodami
aktywizującymi, również w okresie nauki zdalnej, wykorzystując interaktywne programy internetowe.
Na zakończenie programu uczniowie wykonali reklamę przeciw paleniu papierosów. Zachęcamy do
obejrzenia.

Agata Barszcz

 

Attachments:
Download this file (Nie pal papierosów !!!.pdf)Nie pal papierosów !!!.pdf[ ]578 kB
Czytaj więcej...

IBUK LIBRA

Kategoria:

We współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną przystąpiliśmy do programu, który umożliwia uczniom klas VI-VIII dostęp do bazy  ponad 2700 publikacji elektronicznych IBUK LIBRA.

Myślę, że każdy uczeń znajdzie tutaj interesujące e-booki, które pozwolą rozwijać zainteresowania, przygotować ciekawy projekt lub wzbogacić wiedzę.

Zachęcamy do korzystania z tej możliwości!

Kto z Was lubi naleśniki?

Kategoria:

„Ja!”- to odpowiedź każdego dziecka.

Naleśnik to jedno z najpopularniejszych i chyba najbardziej uwielbianych dań dzieci.

Jednak to nie tradycyjne naleśniki, ale kolorowe, były tematem warsztatów kulinarnych. Dnia 9 lutego dzieci z klasy I i III realizowały kolejny temat zdrowego odżywiania z programu Dobrze Jemy. Najpierw uczniowie zapoznali się z pracą rolnika i młynarza, a potem dowiedzieli się, jak powstaje mąka, układając historyjkę obrazkową. Zadaniem specjalnym było robienie naleśników z naturalnymi barwnikami, czyli szpinakiem i burakiem. Na początku  widać było niechęć dzieci do tych dodatków, jednak zmieniło się to podczas degustacji. Ze smakiem zjadali swoje porcje kolorowego naleśnika z dodatkami owoców.

 

A.Barszcz

 

Czytaj więcej...

Karnawał 2021

Kategoria:
Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego 2021r. w naszej szkole odbyły się klasowe bale karnawałowe dla klas 0-3, na które wszyscy czekali z wielką radością. Dzieci przebrane były za bohaterów z bajek: wróżki, królewny, motylki, kowbojów, piratów, a także policjanta, strażaka, wojowników Ninja, pszczółkę itp., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc w zabawach, konkursach prowadzonych przez panie wychowawczynie. Na salach podczas pląsów robiło się kolorowo, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Atrakcją tego dnia był słodki poczęstunek z okazji Tłustego Czwartku - pączek.
 
 
Czytaj więcej...

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Kategoria:

Klasa pierwsza, wraz ze swoją wychowawczynią, która była koordynatorem programu, dołączyła w tym roku do XII edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych.

Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Po zrealizowaniu  wszystkich elementów programu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” a wszystkie dzieci Dyplom dla uczniów.  Gratuluję wszystkim uczestnikom, oraz dziękuję rodzicom za pomoc.

Czytaj więcej...

PRAWA DZIECKA

Kategoria:

PRAWA DZIECKA

W ramach akcji UNICEF Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2020 zostały przeprowadzone zajęcia z uczniami online o prawach dziecka wykorzystując do tego materiały edukacyjne dostępne na stronie Stowarzyszenia. Uczniowie zapoznali się z sytuacją rówieśników w Jemenie, podczas wspólnego oglądania prezentacji przygotowanej przez UNICEF „Wspólna podróż po Jemenie”. Oprócz tego wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Spośród 12 prac komisja wyróżniła pięć. Prace te zostały przesłane do Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wyróżniono prace następujących uczniów: Kacper Fitak kl. II, Bartosz Dziurczak kl. III, Weronika Fitak kl. IV, Izabela Dunaj kl. V, Julia Łowas kl. VII.
 
Prace znajdują się w rozwinięciu artykułu.
 
Czytaj więcej...

Ulubiona postać baśniowa, bajkowa (kl. „0”)

Kategoria:

W ramach projektu „Świat wartości” odbyło się kilka spotkań z dziećmi kl. „0”. Ich celem było promowanie czytelnictwa, wskazanie uniwersalnych wartości – drogowskazów, którymi należy się kierować w życiu. Uczniowie, słuchając czytanych przez bibliotekarza różnych baśni, wypowiadali się na temat wartości ważnych w życiu każdego człowieka (np. odpowiedzialności, mądrości, szacunku, uczciwości, przyjaźni, tolerancji, spieszenia z pomocą innym). Odgrywali też krótkie scenki dotyczące danej wartości.

Na koniec dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym – „Moja ulubiona postać baśniowa, bajkowa”. 

(Aby zobaczyć prace plastyczne rozwiń artykuł)

Czytaj więcej...

KONKURSY ŚWIĄTECZNE

Kategoria:

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach o tematyce świątecznej. Najpierw uczestniczyli w konkursie plastycznym objętym patronatem Kuratorium Oświaty (Delegatura Kuratorium Oświaty w Nowym Targu) pt. „Mikołajki” organizowanym przez OCK w Jabłonce i księdza proboszcza Grzegorza Łomzika z parafii Jabłonka-Bory. Uczniowie przygotowali piękne prace pt. „Dzieło świętego Mikołaja podejmowane w czasie pandemii”, które następnie przesłane zostały do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. Uczennice klasy IV Weronika Fitak i Zuzanna Lichosyt otrzymały wyróżnienie w tym konkursie i zostały nagrodzone pięknymi książkami o życiu Świętych. Kolejnym konkursem, tym razem na szczeblu gminnym, był XVIII Gminny Konkurs Szopek i Ozdób Bożonarodzeniowych. Również w tym konkursie uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością i niesamowitymi zdolnościami manulanymi. Pracowali samodzielnie jak również wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


Kategoria klas 0-3
Aleksandra Michalak – wyróżnienie (kl. II)


Kategoria klas IV-VI
I miejce – Barbara Huzior, Kamila Kramarz (kl. V, kl. IV)
II miejsce –Monika Bosak, Zuzanna Lichosyt, Magdalena Żurek, Szymon Wontorczyk, Martyna
Lichosyt, (kl. IV, V, VI)
III miejsce – Aleksandra Kocur, Agata Karaś (kl. V, IV)


Prace wspólne
I miejsce – Izabela Dunaj z tatą Ryszardem (kl. V)
II miejsce - Amelia i Kacper Michalak (kl. VI i IV)


Prace uczniów można podziwiać odwiedzając stronę internetową gminy pod podanym linkiem http://www.lipnicawielka.pl/index.php/kulturalne/item/2982-szopki2020

Konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową

Kategoria:

Uczniowie klas 1-3 w listopadzie 2020 brali udział w konkursie "Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" organizowanym przez Fundacje BGK. Zgodnie z regulaminem Fundacji mogliśmy przesłać 5 prac, dlatego też zorganizowaliśmy etap szkolny, podczas ktorego z 20 prac wybrano te kartki,które zostały przesłane na konkurs.Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie Fundacji. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2 Mariusz Indycki zdobył II miejsce a uczeń klasy 3 Kamil Żurek otrzymał wyróżnienie. Pozostałe prace konkursowe ozdobiły szkolną gazetkę. Wszystkim uczestnikom konkursu a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Warsztaty regionalne

Kategoria:

DLACZEGO WARTO UMIEĆ GOTOWAĆ, CZYLI PRZYGODA W KUCHNI to kolejny temat realizowany w ramach programu „Dobrze Jemy”. Dnia 19 listopada 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach, na których poznali różne techniki przyrządzania potraw oraz zasady bezpieczeństwa w kuchni. Udzielali odpowiedzi „Co można znaleźć w kuchni?” pracując na monitorze interaktywnym. Następnie odbyły się warsztaty w kuchni, które poprowadziła Pani Maria Polańska-Nowak, specjalistka od serowarstwa. Były to zatem warsztaty regionalne, na których dzieci uczyły się, jak się robi serek typu oscypek. Od podstaw poznawały sposoby powstawania takiego serka, wyciskały go w foremce, a na końcu skosztowały ten przysmak regionalny.

Dziękujemy Pani Marii za atrakcyjne zajęcia, z których skorzystali nie tylko dzieci.

A. Barszcz

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Kategoria:

8 LISTOPADA EUROPEJSKI DZIEŃ
ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

 

Nasza szkoła świętowała ten dzień poprzez zorganizowanie zajęć z uczniami klasy I, II i III z wykorzystaniem scenariusza „Śniadanie na szóstkę” z  Programu „Dobrze Jemy”. Wszyscy przynieśli do szkoły śniadaniówki pełne śmiesznych, zdrowych kanapek, które były wspólnie zjedzone jako drugie śniadanie.

Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje zbóż, kasz i płatków. Rozpoznawały swoimi zmysłami różne suszone owoce, jako dodatek do produktów zbożowych, co wzbudziło u nich wielki entuzjazm. Na koniec wykonały sok z wyciskanych jabłek. Zajęcia były pełne pozytywnych emocji.

Starsi uczniowie natomiast wykonali zabawne zwierzątka z owoców i warzyw w swoich domach. Wykazali się przy tym pomysłowością, kreatywnością. Finałem  było wspólne- rodzinne jedzenie tego „cudaka”.

A. Barszcz

Czytaj więcej...

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Kategoria:

Program edukacji antytytoniowej


„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Program ten został zrealizowany w grupie dzieci w wieku przedszkolnym. Jego założeniem
było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których
inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony
dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły swoją
wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu,
projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie", rysowały różne źródła dymu, zapoznały się
z postacią Dinusia- maskotką programu. Na zakończenie zajęć rozwiązywały quiz
interaktywny, zaprezentowały wiersze i piosenki.
Program „ Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Chętnie
uczestniczyły w zajęciach, łatwo przyswajały informacje, które zostaną na długo w ich
pamięci.

Czytaj więcej...

Przerwa na czytanie

Kategoria:

Dnia 21 października cała szkoła wzięła udział w akcji "Przerwa Na Czytanie" realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tym samym bijemy rekord w czytaniu na przerwie. Najmłodszym dzieciom czytali uczniowie z klasy VIII.

Czytaj więcej...

Zdrowe odżywianie

Kategoria:

Zdrowe odżywianie

W tym roku szkolnym uczniowie z klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego biorą udział w
programie „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Celem tych zajęć to przekazywanie wiedzy
teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy
dotyczącej tego, w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego, jak jedzenie wpływa na nasz
organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobywają praktyczne umiejętności
takie jak: krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy
w kuchni.

Czytaj więcej...

Pasowanie Klasy 1

Kategoria:

W środę 21 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Niestety, z uwagi na pandemię, pierwszy raz w historii szkoły w uroczystości tej nie mogli uczestniczyć goście i rodzice. Mimo tego nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani mgr Ewelina Palenik, która powitała wszystkich i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.W imieniu społeczności uczniowskiej powitała ich starsza koleżanka Małgorzata Kramarz.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie egzamin ze znajomości szkolnych zasad, który zdali na szóstkę.

Czytaj więcej...

42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża

Kategoria:

42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża.

16 października nasz szkoła uczciła 42. rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom postaci Wielkiego Papieża Polaka i Świętego, który „zmienił oblicze ziemi”. Służyły temu prezentacje multimedialne ukazujące najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły oraz jego zasługi dla Koscioła i świata, kiedy sprawował urząd papieża na Stolicy Piotrowej. Uczniowie klas starszych poznali również Papieża jako poetę, dzięki pięknej recytacji wybranych utworów zaprezentowanych przez uczniów kl. VI i VII. Klasa VIII przygotowała dekorację na korytarzu, która podkreślała rangę dnia oraz przypomniała uczniom o największym autorytecie naszych czasów. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty oraz napisali prośby do Świętego Jana Pawła II. Spotkanie z Papieżem odbyło się w klasach i było wyrazem naszej pamięci o tym niestrudzonym Pielgrzymie. Nasi uczniowie przyjęli testament Papieża zawarty w słowach skierowanych do młodych: „Musicie od Siebie wymagać nawet, gdyby inni od Was nie wymagali”.

Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Spyrka i Bogusława Wziątek.

Czytaj więcej...

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Kategoria:

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Jako pierwsza głos zabrała pani Dyrektor Ewelina Palenik, która podziękowała zgromadzonym nauczycielom za ich trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie młodego człowieka oraz życzyła zdrowia, cierpliwości oraz sukcesów zawodowych. Następnie przedstawiciele klas I - VII przygotowali przepiękny i wzruszający Koncert Życzeń dla swoich wychowawców i nauczycieli, natomiast klasa VIII przedstawiła w humorystyczny sposób przebieg niektórych lekcji. Na koniec przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maciej Wziątek podziękował wszystkim nauczycielom za ich trud i okazałe serce oraz złożył gorące życzenia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom obsługi drobne upominki własnoręcznie zrobione pod opieką pani Barbary Bodzioch oraz pana Wojciecha Kucka. Przygotowana akademia przez panią Agatę Barszcz i panią Anetę Janowiak odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie

Kategoria:

Nasza szkoła przystąpiła do 9. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Parę Prezydencką, która w tym roku wybrała na tę okazję dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” .

            Ze względu na pandemię koronowirusa  wspólne czytanie zostało zorganizowane przez p. Bogusławę Wziątek oraz p. Małgorzatę Spyrkę w poszczególnych klasach (V, VI VII, VIII) w ramach lekcji języka polskiego.

            Uczniowie aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu, czytając wybrane fragmenty lektury. Podczas zajęć omówiono kwestie w nich poruszane, zwracając uwagę na ponadczasowe przesłanie całego utworu.

            Udział w akcji promował czytelnicze postawy wychowanków.

Wyżywienie w szkole

Kategoria:

Wyżywienie w roku szkolnym 2020/2021

Drodzy Rodzice!

Wyżywienie w tym roku szkolnym zapewni nam firma cateringowa Delice.

Koszt:

 • 3 zł zupa
 • 5 zł II danie (mniejsze)
 • 6 zł II danie (większe)

Należy wybrać z oferowanego menu co dzieci będą jeść w poszczególne dni tygodnia, zapisać na kartce i dostarczyć do piątku. Wyżywienie będzie płatne z góry w piątek  za cały kolejny tydzień.

Przerwy obiadowe:

 • Klasy: 0, I, III, IV, V, VI - godz. 10.30
 • Klasy: II, VII, VIII - godz. 11.30

Menu udostępniane będzie co tydzień w poniedziałek lub w miarę możliwości na cały miesiąc.

Z poważaniem

Ewelina Palenik

Attachments:
Download this file (menu szkoły.pdf)menu szkoły.pdf[ ]533 kB

Procedury bezpieczeństwa

Kategoria:

.

Załącznik nr 1
do zarządzenia nr 13/2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3
Św. Stanisława Kostki
 w Lipnicy Wielkiej
z dnia  24.08.2020 r.

Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie
i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły

obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej

obowiązują od 1 września 2020r.

§ 1

Ogólne zasady organizacji pracy

 1. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Niniejsza procedura została opracowana na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Kategoria:

Wielkimi krokami zbliża się 1 września, a wraz z nim początek nowego roku szkolnego 2020/2021. Przed nami wiele nowych wyzwań, zwłaszcza tych związanych z sytuacją epidemiczną w naszym powiecie. Jest to sytuacja trudna dla nas wszystkich, ale wierzę, że wspólnymi siłami i dzięki wzajemnemu zrozumieniu zdołamy sprawić, że powrót do szkoły Państwa dzieci będzie bezpieczny. W najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły pojawią się procedury bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać, by każdy z nas wiedział w jaki sposób zapewnić sobie i innym bezpieczne warunki do nauki
i pracy.

Czytaj więcej...

Pożegnanie ósmoklasistów

Kategoria:

24 czerwca odbyło się pożegnanie ósmoklasistów z naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy VI. Dyrektor szkoły, pani Ewelina Palenik, pożegnała ósmoklasistów, pogratulowala im uzyskania tytułu absolwenta oraz życzyła pomyślności na dalszym etapie kształcenia.
Następnie rozdano nagrody: Weronice Wójciak i Dominice Wątorczyk za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a rodzicom tych uczennic listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

Wnuczek, wnuczka edukuje, babcia, dziadek się stosuje

Kategoria:

Uczniowie z klasy IV, V, VI ze Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w akcji organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji wraz z Kuratorium Oświaty w Krakowie "Wnuczek, wnuczka edukuje, babcia, dziadek się stosuje". Narysowali oni plakaty, w których informowali seniorów, by uważali na oszustów podających się za wnuczka, policjanta lub administratora.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy

Kategoria:

Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.

Czytaj więcej...

plac zabaw NIVEA

Kategoria:
Głosujemy na Szkołę Podstawową Nr 3 w Lipnicy Wielkiej Skoczykach w Konkursie Talentów Nivea 2020. Szkoła może wygrać plac zabaw. Codziennie jeden głos! Liczymy na Was!
Instrukcja do głosowania w konkursie Podwórko Talentów Nivea 2020.
Czytaj więcej...

100. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

Kategoria:

Dzisiaj, w 100. rocznicę Twoich urodzin, dziękujemy Ci Ojcze Święty Janie Pawle II, za dar Twojego życia, za to, co wniosłeś i nadal wnosisz do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Dziękujemy za Twoje słowa, które niejednokrotnie przynosiły nadzieję i były dla nas wskazówką, za inspiracje, które ciągle w nas wzbudzasz. Jesteśmy  wdzięczniza twój wysiłek i odwagę. Podziwiamy Cię za to, że dzieliłeś się z nami swoimi radościami, smutkiem oraz cierpieniem. Pokazałeś nam, że żyjąc w wierze i miłości możemy pokonać wszelkie trudności. Chcemy nadal kierować się Twoimi wskazówkami i poznawać otaczający nas świat i Boga codziennie na nowo.

Jan Paweł II cytat 2

#Pamiętamy

Kategoria:

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja klasa IV brała udział w akcji  #Pamiętamy , która polegała na wykonaniu własnoręcznie flagi Polski i wywieszeniu jej w domu w widocznym miejscu. Była to dobra lekcja patriotyzmu.

                                                                                                              A.Barszcz-wychowawca

Czytaj więcej...

Akcja ekologiczna 2020

Kategoria:

Z okazji Dnia Ziemi została ogłoszona akcja #czystaZiemia, która polegała na wymyśleniu i napisaniu haseł-rymowanek zachęcających do dbania o przyrodę. Młodsi natomiast mieli namalować plakat promujący to święto.

Uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Wysyłali zdjęcia ze swoimi pracami, pokazując tym samym, że zależy im na środowisku. Pomimo, iż są w domu to dalej są aktywni!. Gratulujemy!!!

                                                                                         A.Barszcz

Czytaj więcej...

Święto Chrztu Polski

Kategoria:

Dnia 14 kwietnia każdego roku obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Zachęcamy do uczczenia tego święta poprzez wywieszenie flag na swoich domach. Pokażmy jedność i patriotyzm.

Święto Chrztu Polski

KORONAWIRUS

Kategoria:

Rodzicu !

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od

12 marca – 25 marca br. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Nauczyciele przekazali uczniom materiały do samodzielnej nauki w domu. Możliwy jest kontakt z wychowawcami i nauczycielami przez Messengera, telefonicznie, przez dziennik internetowy Librus.
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu!

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Ucz się samodzielnie korzystając z udostępnionych przez nauczycieli materiałów.
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bieżące informacje i komunikaty

Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:

2 plakat KV

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kategoria:

2 marca w naszej szkole uczciliśmy pamięć Żołnierzy Niezłomnych, walczących po II wojnie światowej z opresyjnym systemem komunistycznym.

W poniedziałkowe przedpołudnie wszystkie klasy zgromadziły się na górnym korytarzu, gdzie pan Andrzej Habina opowiedział i zaprezentował historię bohaterskich Polaków, którzy od 1944 r. przeciwstawiali się sowietyzacji kraju i podporządkowaniu go ZSRR.

Czytaj więcej...

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła…” (W. Szymborska)

Kategoria:

W myśl słów Wisławy Szymborskiej, co roku zachęcamy uczniów do spędzania czasu w sposób przyjemny i przynoszący mnóstwo satysfakcji. Dlatego też, 14 lutego  2020 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego organizowanego  przez panią Ewelinę Palenik. W tegorocznej edycji uczniowie zmierzyli się z lekturą „Heidi” autorstwa Jo Spyri.

Czytaj więcej...

Szkolne Walentynki

Kategoria:

W dniu 14.02.2020 r w naszej szkole odbyły się szkolne walentynki. Wszyscy uczniowie byli ubrani na czerwono, co podkreślało znaczenie tego dnia. Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień pocztę walentynkową. Pudło na walentynki było wypełnione po brzegi. Wszystkie listy w których było mnóstwo miłych i ciepłych słów trafiły do dzieci i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Projekt matematyczny

Kategoria:

W I okresie roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy 8 brali udział w spotkaniach Koła Matematycznego, w ramach którego przygotowywali 2 matematyczne projekty edukacyjne.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu pt.  „Pracownia polonistyczna i matematyczno – fizyczna oraz zajęcia edukacyjne” we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy z programu „Działaj Lokalnie”.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Kategoria:

Dnia 21 stycznia w murach naszej szkoły zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uczniowie klas O-IV przygotowali dla nich program artystyczny, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.

Czytaj więcej...

SZKOLNA WIGILIA

Kategoria:

Bez tytułuBoże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. 20 grudnia
w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje.

Czytaj więcej...

Kolęda w szkole

Kategoria:

Czas po Świętach Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji to czas spotkań rodzin z duszpasterzem tzw. kolęda.  W szkole spędzamy sporo godzin, dlatego możemy śmiało stwierdzić, że szkoła to wielka rodzina.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!

Kategoria:

 

 Wesołych Świąt!

                Przesyłamy moc świątecznych życzeń, wielu szczęśliwych chwil oraz głębokich i niepowtarzalnych przeżyć płynących z tajemnicy betlejemskiego żłóbka. 

Niech Boże Dziecię obdarza wszelkim dobrem, miłością, optymizmem i siłą w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

 

1

Dyrektor, Nauczyciele i UczniowieSzkoły Podstawowej Nr 3 im Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej

 

WIZYTA POLICJANTÓW

Kategoria:

Dnia 27 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole policjantów. Młodsze klasy spotkały się z mł. asp. Pawłem Śmiechem z Komisariatu Policji w Jabłonce, który przybliżył podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Wspomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  

Czytaj więcej...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Kategoria:

Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. 

Z tej okazji 26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw przygotowanych przez Samorząd Szkolny.

Czytaj więcej...

Dzień Praw Dziecka

Kategoria:

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. Do dziś Konwencja jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka.

Czytaj więcej...

WOLNOŚCI BIJE DZWON!

Kategoria:

         Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to niezwykle ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki zorganizowała szereg działań upamiętniających 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Działania te są również związane z przystąpieniem szkoły do realizacji projektu
pod hasłem: „Pracownia polonistyczna i matematyczno-fizyczna oraz zajęcia edukacyjne” w ramach  współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy „Działaj Lokalnie”.

Czytaj więcej...

II Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej

Kategoria:

9 listopada 2019 roku dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej zorganizowali „II Wieczornicę patriotyczną”, aby podobnie jak w poprzednim roku uczcić Narodowe Święto Niepodległości wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycili szkołę: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Andrzej Karkoszka wraz z małżonką, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych pani Marzena Michalak, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Jabłonka pani Maria Hrustek, radni z sołectwa Skoczyki: pani Małgorzata Karaś, pani Bronisława Kidoń i pan Eugeniusz Węgrzyn oraz długoletnia była Sekretarz Gminy Lipnica Wielka Danuta Paplarczyk. Organizatorzy mieli przyjemność gościć również księży naszej parafii: ks. proboszcza Jerzego Bargiela, ks. Damiana Obrała i ks. Michała Kwietnia oraz siostry albertynki na czele z przełożoną siostrą Maksymilianą Tyrałą. Przybyli również przyjaciele i sympatycy szkoły.

Czytaj więcej...

Debata Oksfordzka - warsztaty

Kategoria:

Na czym polega Debata Oksfordzka? Jak skutecznie budować linię argumentacji? W jaki sposób prowadzić dyskusję? Jak radzić sobie ze stresem? Na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych? Odpowiedzi na te pytania przedstawiciele młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki i Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II  mogli poznać w trakcie warsztatów prowadzonych przez trenera interpersonalnego Pana Krzysztofa  Iszczuk z Krakowa.

Czytaj więcej...

„Dziękujemy za trud, za dobro, za serce…”

Kategoria:

We wtorek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień – Dzień Edukacji Narodowej nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy klasy przygotowali uroczystą akademię, podczas której podziękowali nauczycielom za trud, poświęcenie i dobre serce, przeprosili za
„psoty i kłopoty”, a także życzyli wytrwałości i  satysfakcji z wykonywanej pracy. Uczennice klasy IV i V zadbały o oprawę muzyczną prezentując swoje talenty wokalne na forum społeczności szkolnej. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat..”,

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Kategoria:

W ramach działań związanych z bezpieczeństwem i profilaktyką uczniowie naszej szkoły
 23 października 2019r. uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, z panem
mł. asp. Pawłem Śmiechem. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Policjant zwrócił uwagę na konsekwencje, jakie mogą ponosić uczniowie za swoje czyny.

Czytaj więcej...

ŚLUBUJEMY

Kategoria:

Dnia 24 października uczniowie klasy pierwszej przystąpili do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 im Św. Stanisława Kostki. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 19 osób.

Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Na początku uroczystości odśpiewano hymn szkolny, następnie Pan Dyrektor  mgr Krzysztof Wziątek serdecznie przywitał wszystkich zebranych i skierował ciepłe słowa do pierwszoklasistów.

 Po udanej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia. 

Czytaj więcej...

SADZIMY DRZEWKO

Kategoria:

Zgodnie z tradycją szkoły w dniu ślubowania pierwszoklasistów na ręce dyrektora zostało złożone drzewko przez przedstawicielkę rady klasowej. W związku z tym, następnego dnia 25 października uczniowie wraz z wychowawczynią posadzili drzewko na terenie szkoły. Każdy z uczniów miał swój wkład, zobaczcie sami…

Aneta Lach

Czytaj więcej...

„I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka”

Kategoria:

      Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki przystąpiła do realizacji projektu pod hasłem: „Pracownia polonistyczna i matematyczno-fizyczna oraz zajęcia edukacyjne”
w ramach  współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy „Działaj Lokalnie”. Projekt ten daje możliwość wyposażenia sal lekcyjnych w pomoce dydaktyczne oraz pozwoli
w kreatywny sposób zachęcić uczniów do aktywnego i twórczego odkrywania oraz rozwijania zainteresowań.

Czytaj więcej...